Longzhu Gaming pokonało po niezwykle emocjonującym i zaciętym starciu Gigabyte Marines. W całym spotkaniu zawodnicy z Korei stracili aż dwa inhibitory.

GIGABYTE Marines

Viet Nam Archie – Galio
Viet Nam Levi – Rengar
Viet Nam Optimus – Syndra
Viet Nam Noway – Xayah
Viet Nam Sya – Zilean

vs.

Longzhu Gaming

Jarvan IV – Khan Korea, Republic of
Gragas – Cuzz Korea, Republic of
Ryze – BDD Korea, Republic of
Varus – Pray Korea, Republic of
Rakan – Gorilla Korea, Republic of

Gigabyte Marines postanowiło wyciągnąć kolejnego asa ze swojej talii nietypowych kompozycji. Tym razem postanowili skupić się na połączeniu Rengar i Zilean. Przy czym na pozycji wspierającego drużyny z Wietnamu grał ich rezerwowy zawodnik – Sya. Z drugiej strony Longzhu starało pokazać się jak najmniej zagrań taktycznych i postanowili, że Khan zagra Jarvanem.

Od początku spotkania formacja z Wietnamu bardzo dużo rotowała po mapie i często zamieniała swoje postacie na poszczególne liniach. Longzhu nie wiedziało, jak na to odpowiedzieć i postanowiło się skupić na defensywnej grze, wiedząc, że i tak będą w stanie zdominować swojego rywala w późniejszej fazie spotkania. Brak wizji we własnym lesie sprawiło, że zawodnicy z Korei byli bardzo podatni na ataki pod wieże w wykonaniu rywala. Zilean i Syndra fantastycznie radzili sobie z wyciąganiem poszczególnych graczy spod struktur.

Marines do 15 minuty miało już na swoim koncie dwie zniszczone wieże, podczas gdy ich rywale jedynie pasywnie farmili kolejne fale stronników. Zaskakująco w 24 minucie to formacja z Wietnamu wygrała starcie drużynowe, zgarniając trzy zabójstwa. To otworzyło im drogę do nashora, który umożliwił im jeszcze większe zdominowanie spotkania. Już z pierwszym wzmocnieniem udało im się zniszczyć inhibtor rywala. Longzhu w tym czasie odpowiadało kolejnymi smokami i na ich szczęście udało im się zgarnąć aż dwie piekielne bestie.

Kolejne zabójstwo sprawiło, że Marines było w stanie zniszczyć inhibtor na górnej alei, jednak zbyt agresywna gra tej formacji sprawiła, że doszło do niekorzystnej dla nich walki. W niej Longzhu zdołało unicestwić swoich rywali i po chwili zabić starszego smoka. To natychmiastowo odwróciło losy spotkania i pozwoliło niedługo potem Koreańczykom zdobyć pierwsze na ich konto wzmocnienie od barona. Marines w tym momencie było już kompletnie bezbronne w starciu z potęgą Ryze i Varusa i po 50 minutach gry musieli uznać wyższość rywala. Longzhu Gaming tą wygraną zagwarantowało sobie pierwsze miejsce w grupie.