Immortals zdobyło swoje pierwsze punkty podczas tegorocznych Mistrzostw Świata pokonując Fnatic. Spotkani trwało przeszło 50 minut.

Immortals

Korea, Republic of Flame – Jayce
Philippines Xmithie – Gragas
United States Pobelter – Taliya
China Cody Sun – Kog'Maw
Korea, Republic of Olleh – Janna

vs.

Fnatic

Cho'Gath – sOAZ France
Lee Sin – Broxah Denmark
Ryze – Caps Denmark
Twitch – Rekkles Sweden
Lulu – Jesiz Denmark

Obie formacje zdecydowały się zagrać mobilnymi bohaterami na środkowej alei, jednak klucze do wygranej dla obu formacji były kompletnie inne. Immortals postanowiło zainwestować wszystko w to, żeby wypracować, jak najlepszą sytuacja dla Flame. W tym samym czasie pozycją nad którą pochyliło się Fnatic była dolna linia i ich strzelec. To Rekkles grający strzelcem miał doprowadzić drużynę z Europy do wygranej.

Początkowo Fnatic świetnie radziło sobie z realizacją swojego planu na grę i szybko wypracowali sobie przewagę na dolnej alei. W między czasie potężne problemy miał sOAZ, który został zdominowany w starciach na linii przez Flame. To dało Xmithie dużo przestrzeni na mapie i pozwoliło kontrolować cele mapy. Niestety dla niego w żaden sposób nie był w stanie odpowiedzieć na agresję Broxaha na dolnej alei i tym samym to Fnatic przeszło ze zdecydowaną przewagą do środkowego etapu spotkania.

W tym momencie rozpoczęły się problemy formacji z Europy. Presja wywierana przez Flame na bocznej alei pozwalał reszcie Immortals budować wizję. Fnatic popełniło katastrofalny błąd wysyłają Broxaha, żeby ten powstrzymał Jayce. W tym czasie Immortals miał otwartą drogę do barona, które unicestwili chwilę później, a dodatkowo leśnik z Danii umarł w pojedynku jeden na jeden. To otworzyło drogę do dominacji drużynie z NA LCS. Nie potrzebowali wiele czasu, żeby zniszczyć pierwszy inhibtor, a chwilę później drugi także wpadł na ich konto.

Słaba dyspozycja sOAZA sprawiała, że Fnatic musiało grac mocno defensywnie, gdyż cały czas istniało ryzyko, że Flame poczyni spustoszenie na ich tyłach. Europejska formacja przez kilka kolejnych minut było w stanie odpierać ataki rywala i odrazu po odrodzeniu się inhibitorów zdołali bardzo ryzykownym zagraniem zabezpieczyć barona. Po kilku minutach intensywnych rotacji i wymian obrażeniami Rekkles popełnił błąd wchodząc we wrogą drużynę. To pozwoliło zdobyć Immortals dwa kluczowe zabójstwa, które pozwoliły im zakończyć spotkanie.