Pierwszy mecz piątego dnia rozgrywek grupowych Worlds 2017 przyniósł nieoczekiwany obrót. W bezpośrednim starciu zawodnicy GIGABYTE Marines okazali się zdolni sprowadzić do parteru amerykańskie Immortals, tym samym zaostrzając rywalizację w ramach grupy B.

Immortals

Korea, Republic of Flame – Shen
Philippines Xmithie – Gragas
United States Pobelter – Ryze
China Cody Sun – Kog'Maw
Korea, Republic of Olleh – Janna

vs.

GIGABYTE Marines

Urgot – Archie Viet Nam
Kayn – Levi Viet Nam
Syndra – Optimus Viet Nam
Ashe – Noway Viet Nam
Lulu – Sya Viet Nam

Pierwszym meczem piątego dnia fazy grupowej tegorocznych Mistrzostw Świata było starcie pomiędzy amerykańskimi Immortals a największymi innowatorami tego turnieju – GIGABYTE Marines. Champion Select zdecydowanie zaskoczył; oprócz już sztampowych na Worlds 2017 postaci jak Janna, Lulu, Kog'Maw czy Syndra zobaczyliśmy dwa nietypowe wybory Wietnamczyków. Levi po raz kolejny postawił na Kayna, natomiast Archie zszokował, postanawiając zagrać jako Urgot.

Wczesne minuty rozgrywki z całą pewnością należały do zawodników GIGABYTE Marines, a zwłaszcza ich leśnika, gdyż to wokół niego działo się najwięcej. Początek nie był dla niego łaskawy; nieudana próba zadania śmiertelnych obrażeń Pobelterowi zakończyła się przedwczesnym oddaniem First Blooda, jednak szybko zdołał się zrehabilitować. Jego prezencja na mapie była świetna, dzięki czemu zapewnił swojej drużynie nie tylko trzy zabójstwa, też także Infernal Drake'a.

Sytuacja Immortals z każdą minutą przybierała coraz ciemniejsze barwy. Decyzje podejmowane przez Cody Suna i jego współtowarzyszy pozostawiały ogromne pole do popisu, które wykorzystywali ich rywale. Uganianie się za pojedynczymi przeciwnikami pozostawiło Optimusowi otwartą dolną aleję, co niemal natychmiastowo skutkowało utratą wieży Inhibitora przez „Nieśmiertelnych”. Gwoździem do trumny została przegrana walka drużynowa w okolicach dwudziestej piątej minuty, w której efekcie Wietnamczycy bezproblemowo sięgnęli po Nashora.

Baza północnoamerykańskiej formacji znalazła się w obliczu potężnego oblężenia, któremu z całą pewnością nie byli w stanie sprostać, dzięki czemu zwycięstwo trafiło w ręce GIGABYTE Marines. Już za chwilę ruszy drugi mecz dnia, jakim będzie starcie pomiędzy Longzhu Gaming oraz Fnatic. Transmisja z Worlds 2017 wraz z polskim komentarzem pozostaje niezmiennie dostępna na kanale Damiana „Nervarien” Ziaji w platformie Twitch.TV.