Krótkie i zdecydowanie starcie zadecydowało o losach europejskiej formacji, która czeka teraz tylko na mecz Longzhu z Immortals. Fnatic zwyciężyło z Marines i jeśli ekipa z ameryki przegra z Koreańczykami, wymuszony zostanie tie breaker!

GIGABYTE Marines

Viet Nam Archie – Urgot
Viet Nam Levi – Kayn
Viet Nam Optimus – Corki
Viet Nam NoWay – Xayah
Viet Nam Sya – Lulu

vs.

Fnatic

Cho'Gath – sOAZ France
Rek'Sai – Broxah Denmark
Syndra – Caps Denmark
Twitch – Rekkles Sweden
Rakan – Jesiz Denmark

Kompozycje obu drużyn nie odbiegały tego co zespoły pokazały nam dotychczasowo. GIGABYTE Marines ponownie pokazało nam Urgota, a w jungli pojawił się bardzo komfortowy dla Leviego Kayn. Fnatic nie odkryło nowych kart, znowuż decydując się na Twitcha dla Rekklesa.

Wczesne fazy gry potwierdziły wyniki z poprzednich starć ekipy z Wietnamu. Pierwszą krew oddał Levi, który nie potrafił poradzić sobie z inwazją. Mając w pamięci błędy z minionych spotkań, Broxah skierował się ku górnej alei, by wspomóc sOAZa. Taktyka okazała się słuszna, a Archie raz po raz oddawał swoje życie. Ogromny Cho'Gath wkrótce wymknął się spod kontroli, a Fnatic użyło przewagi z topa, by pomóc duetowi z dolnej linii. Krótka walka zakończona sukcesem oznaczała, że Europejczycy mieli ogromną przewagę.

Dobra kontrola wizji oraz nakładanie presji dały Fnatic kolejne zabójstwa, po wyłapywaniu przeciwników. Po jednej z łapanek, formacja z EU LCS udała się na Barona Nashora, który został zabezpieczony przez junglera, a błogosławieństwo miało pomóc zakończyć spotkanie. Rekkles i spółka rozsądnie podeszli do oblężenia, dzięki czemu szybko udało się zniszczyć pierwsze struktury. Zgarnięcie kilku żyć po drodze okazało się doskonałym przepisem na zwycięstwo, gdyż już wkrótce upadł także Nexus GIGABYTE Marines, a ekipa z Europy świętowała tryumf. Oznacza to, że w przypadku porażki Immortals z Longzhu, będziemy mieli potrójny tie breaker między Marines, Fnatic, a reprezentantami NA LCS. Mecze zostaną przydzielone ze względu na czas gier – Rekkles i spółka zmierzą się z Immortals, a zwycięzca podejmie GIGABYTE Marines w ostatecznym pojedynku.