Fnatic wygrało pierwsze spotkanie w ramach tie-break i przedłużyło swoje szanse na awans do playoffów, tym samym eliminując z rozgrywek Immortals.

Fnatic

France sOAZ – Cho'Gath
Denmark Broxah – Rek'Sai
Denmark Caps – Malzahar
Sweden Rekkles – Tristana
Denmark Jesiz – Janna

vs.

Immortals

Trundle – Flame Korea, Republic of
Ezreal – Xmithie Philippines
Ryze – Pobelter United States
Twitch – Cody Sun China
Lulu – Olleh Korea, Republic of

Immortals po raz kolejny postanowiło postawić wszystko na wczesną fazę gry i możliwości Ezreala w niej. Mobilny Ryze miał wspomóc swojego leśnika, po tym jak, ten zapewniłby mu przewagę. A następnie Xmithie z Pobelterem mieli za zadanie rozprowadzić przewagę po bocznych liniach. Fnatic postanowiło na to odpowiedzieć bohaterami, którzy mogą pasywnie farmić na liniach.

Xmithie w żaden sposób nie potrafił znaleźć luki w ustawieniu świetnie poruszających się rywali. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj dobra kontrola w wykonaniu Capsa, który ani razu nie naraził się na agresję swojego rywala. Leśnik Immortals zdołał zdobyć zabójstwo tylko i wyłącznie na górnej linii, jednak jego drużyna przypłaciła to ogromną stratą po drugiej stronie mapy. Dodatkowo chwilę później przy pomocy Broxaha sOAZ zdołał zniszczyć pierwszą wieżę na górnej alei.

W tym momencie Fnatic zaczęło jeszcze mocniej rotować po mapie i zgarniać kolejne struktury. Immortals próbowało na to odpowiadać i unikać przy okazji walki, jednak nie wychodziło im to zbyt dobrze. W ten sposób to reprezentanci Europy przeszli do środkowego etapu spotkania mają przewagę w złocie. Już w okolicach 20 minuty za sprawą kolejnego błędu rywala Fnatic znalazło sposób na zawiązanie walki zespołowej. W jej wyniku udało im się unicestwić barona i z pomocą jego wzmocnienia jeszcze mocniej zdominować swojego rywala.

Immortals było kompletnie bezbronne w starciu ze wzmocnionymi stronnikami i bohaterami. Fnatic bez większych problemów przebiło się do bazy przeciwnika i zniszczyło pierwszy inhibitor. Defensywa amerykańskiej formacji wytrzymała jeszcze parę minut, jednak potem zostali zmuszeni do ostatecznej walki, którą przegrali i tym samym pożegnali się z Mistrzostwami Świata.