Poznaliśmy kolejną drużynę, która wystąpi w nadchodzącej fazie grupowej tegorocznych Mistrzostw Świata. Starcie pomiędzy drużynami 1907 Fenerbahce Espor oraz Team oNe Esports zakończyło się spektakularnym zwycięstwem Paddena wynikiem 3-1.

1907 Fenerbahce Espor

Turkey Thaldrin – Maokai
Korea, Republic of Crash – Gragas
Korea, Republic of Frozen – Taliyah
Turkey Padden – Kalista
Turkey Japone – Morgana

vs.

Team oNe Esports

Shen – VVvert Brazil
Sejuani – 4LaN Brazil
Syndra – Brucer Brazil
Xayah – Absolut Brazil
Lulu – RedBert Brazil

Pierwsze minuty starcia pomiędzy 1907 Fenerbahce Espor kontra Team oNe Esports były niezwykle burzliwe. Wymiany rozpoczęte przez First Blooda, którego na górnej alei zagarnął 4LaN, rozpoczęły falę walk na całym Summoner's Rift. Sejuani oraz Gragas wciąż byli widoczni w okolicach topa, a zawodnicy z dolnej części mapy również nie próżnowali w wymianach dwóch na dwóch. Po chwili stało się jasne, że wczesna przewaga należy do tureckiej drużyny.

Podczas tzw. early game obie drużyny nie próżnowały pod względem zdobywania celów mapy – na konto drużyny Brucera wpadł Infernal Drake, na co ich rywale odpowiedzieli zgładzeniem górzystego smoka oraz zniszczeniem pierwszej na mapie wieży. Niesamowite znaczenie dla rozwoju rozgrywki miała walka na topie w okolicach czternastej minuty; w wyniku tego fenomenalnego zwycięstwa Fenerbahce Espor weszło w posiadanie przewagi ekonomicznej liczonej w przeszło pięciu tysiącach sztuk złota.

Następne chwile to najzwyczajniej pochód Fenerbahce do zwycięstwa. Tureccy zawodnicy zgładzili Barona na chwilę po jego pojawieniu się na mapie. Uzyskany buff był niezwykle pomocny w nałożeniu skutecznego oblężenia na bazę rywala, które wkrótce przyniosło pierwsze zwycięstwo.

Team oNe Esports

Brazil VVvert – Maokai
Brazil 4LaN – Rek'Sai
Brazil Brucer – Galio
Brazil Absolut – Varus
Brazil RedBert – Lulu

vs.

1907 Fenerbahce Espor

Cho'Gath – Thaldrin Turkey
Jarvan IV – Crash Korea, Republic of
Corki – Frozen Korea, Republic of
Xayah – Padden Turkey
Rakan – Japone Turkey

Wczesny etap drugiej mapy starcia pomiędzy Fenerbahce Espor a Team oNe nie należał do najciekawszych. Już w trzeciej minucie przelana została Pierwsza Krew – ofiarą 4LaNa ponownie padł Thaldrin, zawodnik górnej alei. Tym razem nie doczekaliśmy się szybkiej odpowiedzi ze strony Turków. Rozgrywka toczyła się powolnie, a podczas gdy Frozen wraz z kolegami byli zajęci farmą, na konto ich rywali wpłynęły pierwsze objectivy (Mountain Drake oraz Herald Rift).

Gdy na timerze upłynęła pierwsza ćwierć godziny, w dolnej części rzeki pojawił się kolejny smok. Walka, która wywiązała się w pobliżu jego leża, zdecydowanie trafiła na konto Brazyliczyjów, którzy na fali zwycięstwa zdobyli kolejny cel mapy. Pod względem ekonomicznym rozgrywka nie wyglądała jednak krytycznie dla zawodników Fenerbahce – przewaga w ilości zabitych stworów skutkowała podobną ilością złota posiadaną przez obie drużyny.

Sytuacja zaczęła coraz bardziej wymykać się z rąk drużyny Paddena już chwilę później, gdy Team oNe podjęło skuteczną próbę zgładzenia Nashora zaledwie dwie minuty po jego zawitaniu na Summoner's Rift. Buff pozwolił na objęcie przewagi ekonomicznej, lecz na zakończenie rozgrywki musieliśmy poczekać do pojawienia się kolejnego Barona. Tym razem defensywa FB okazała się niewystarczająca, przez co doszło do jednopunktowego remisu.

1907 Fenerbahce Espor

Turkey Thaldrin – Gnar
Korea, Republic of Crash – Gragas
Korea, Republic of Frozen – Syndra
Turkey Padden – Twitch
Turkey Japone – Janna

vs.

Team oNe Esports

Sejuani – VVvert Brazil
Olaf – 4LaN Brazil
LeBlanc – Marf Brazil
Tristana – Absolut Brazil
Braum – RedBert Brazil

Zdobywanie First Blooda przez 4LaNa na górnej alei stało się już tradycją, której nie mogło zabraknąć we wczesnej fazie trzeciej mapy starcia pomiędzy 1907 Fenerbahce Esport vs. Team oNe Esports. Drużyna Absoluta na fali wczesnego sukcesu swojego leśnika rozpoczęła nakładanie ogromnej presji na dolną aleję, gdzie wkrótce zdobyli kolejne eliminacje, a także zepchnęli pierwszą wieżę.

Zupełnie jak na poprzednich mapach, przewaga w killach nie zapewniła prowadzenia ekonomicznego. Wszystko przez wzgląd na lepszą farmę Turków, a także Relic Shielda, w którego uzbroił się Padden. Kontrola objectivów należała jednak do Team oNe; na ich konto trafiły Ocean Drake'i, Herald Rift, a w dwudziestej minucie Nashor, który wreszcie zapewnił prowadzenie pod względem posiadanych sztuk złota.

Przez następne długie minuty rozgrywka kręciła się wokół zdobycia kolejnych Baronów, a pomiędzy nimi była dość statyczna i monotonna. Kolejne dwa stwory zasiliły konto Fenerbahce, które ostatecznie zdołało doprowadzić do zdemolowania bazy rywala, a co za tym idzie wyjścia na prowadzenie.

1907 Fenerbahce Espor

Turkey Thaldrin – Jarvan IV
Korea, Republic of Crash – Gragas
Korea, Republic of Frozen – Aurelion Sol
Turkey Padden – Kog'Maw
Turkey Japone – Janna

vs.

Team oNe Esports

Maokai – VVvert Brazil
Rek'Sai – 4LaN Brazil
Orianna – Marf Brazil
Tristana – Absolut Brazil
Karma – RedBert Brazil

Czwarta, a zarazem ostatnia mapa po raz kolejny rozpoczęła się od świetnej akcji w wykonaniu 4LaNa. W tym wypadku leśnik Team oNe Esports udał się w kierunku dolnej alei, gdzie wraz ze swoimi sprzymierzeńcami, ceną swojego życia, zgładził obu zawodników dolnej alei Fenerbahce. Niemal natychmiast nadeszła odsiecz ze strony Frozena, który sprawnie zabił pozostałych na bocie Absoluta oraz Redberta.

Kolejne chwile były istnym pochodem zwycięstwa. Na konto Aurelion Sola trafiały kolejne eliminacje, czyniąc z niego istną bestię. Reprezentanci brazylijskiej formacji nie mieli najmniejszych szans w bezpośrednim starciu, co zostało przypieczętowane zdobyciem środkowego Inhibitora w zaledwie szesnastej minucie rozgrywki. Przewaga była ogromna, a najlepiej wyrażą ją liczby – 1907 Fenerbahce Espor posiadali w tym momencie sześć tysięcy sztuk złota więcej.

Gdy Baron Nashor zawitał na Summoner's Rift Padden wraz z kolegami mieli jede cel; wyeliminować 4LaNa i sięgnąć po cenne ulepszenie. Udało się to zaledwie trzy minuty po pojawieniu się stwora w jego leżu. Uderzenie, które zostało wycelowane w bazę VVverta i jego kolegów było zbyt potężne, aby pozostający w deficycie zawodnicy Team oNe byli w stanie je powstrzymać.

Już za chwilę rozpocznie się kolejne spotkanie w ramach Worlds 2017. O awans do fazy grupowej zmierzą się ekipy Young Generation oraz Team WE. Polska transmisja z tegorocznych Mistrzostw Świata niezmiennie odbywa się na kanale Damiana „Nervarien” Ziaji w platformie Twitch.TV.