Mistrzostwa Świata coraz bliżej, a razem z nimi cała reszta przygotowanych przez nas rankingów! Dzisiaj zajmujemy się junglerami czyli zawodnikami, którzy często mają największy wpływ na grę.

Wczoraj pojawił się ranking toplanerów, więc dzisiaj przyszła pora na najlepszych leśników świata. Wybór pięciu topowych junglerów był bardzo trudny. Tegoroczne Mistrzostwa Świata są chyba najbardziej interesujące po względem leśników. Sama pozycja nieco się zmieniła – jungler nie ma tylko pomagać liniom i zapewniać przewagę. Reszta kolegów z drużyny ma współgrać i asystować swojemu leśnikowi w celu osłabienia przeciwników. Mechaniczne umiejętności junglerów nadal są bardzo ważne, lecz synergia z ekipą, a przede wszystkim supportem wydają się być priorytetem.

Miejsce 5.
Marcin „Jankos” Jankowski – H2k-Gaming

Nasz ranking rozpoczniemy od najbardziej kontrowersyjnego wyboru. Król Firstbloodów, bo tak nazywany jest Marcin „Jankos” Jankowski, ma za sobą najlepszy split w historii jego występów na profesjonalnej scenie. To on był głównym motorem napędowym zespołu. Doskonała kontrola mapy, umiejętne wykorzystanie przewagi nad przeciwnikami, a także odważne decyzje zaowocowały tym, że wraz z kolegami pojawi się na Worldsach. Jego postawa podczas spotkań Mistrzostw Świata będzie kluczowa dla H2k. Jeśli Jankos nie będzie w formie, to ekipa prowadzona przez Neila „Prolly” Hammada może mieć olbrzymie problemy.

Miejsce 4.
Kang-yoon „Trick” Kim – G2 Esports

Czwarte miejsce należy do najlepszego zawodnika EU LCS ostatniego sezonu. Wraz z G2 Esports dwukrotnie zdobył mistrzostwo ligi, co tylko pokazuje na jaki poziom udało mu się wzbić. Podobnie jak w przypadku Jankosa, był jedną z kluczowych postaci swojego zespołu. To właśnie dzięki niemu trudno było zauważyć słabe występy Luki „Perkz” Perkovicia i Dae-Hana „Expect” Ki. Dzięki temu, że dolna aleja G2 prezentowała się fenomenalnie, mógł skupić się właśnie na pozostałych liniach, gdzie wielokrotnie pokazywał swój talent i umiejętności. Możemy spodziewać się po nim bardzo dobrych występów, gdyż najprawdopodobniej to w jego rękach będą spoczywać losy G2 Esports podczas Mistrzostw Świata.

Miejsce 3.
Hung „Karsa” Hau-Hsuan – Flash Wolves

Ostatnie miejsce na podium otrzymuje Hung „Karsa” Hau-Hsuan. Tajwański jungler dołączył do Flash Wolves w styczniu 2015 roku i od tamtej pory jest jednym z najważniejszych graczy drużyny. Jego bardzo agresywny styl w połączeniu z dominującym midlanerem ekipy dał doskonałe wyniki i zapewnił FW najwyższą lokatę z brygad LMS. Agresja nie jest jedyną z zalet Karsy – gracz świetnie rozumie granice, w których może działać, przez to jego junglowanie jest bardzo efektywne.

Miejsce 2.
Ming „Clearlove” Kai – Edward Gaming

Druga lokata przypada Ming „Clearlove” Kai. Jungler EDG od zawsze był jednym z topowych graczy na swojej pozycji. Wszystko to dzięki niesamowitym umiejętnościom mechanicznym i zdolności do podejmowania bardzo dobrych decyzji. Clearlove potrafi nieść swoją drużynę ku zwycięstwu, lecz umie także być doskonałym wsparciem dla utalentowanych kolegów z ekipy. W tym roku Chińczyk jest w powalającej formie i wydaje się, że prawie nikt nie może się z nim równać.

Miejsce 1.
Yoon „Peanut” Wang-ho – ROX Tigers

Jedynym zawodnikiem, który wydaje się być w jeszcze bardziej zaskakującej formie jest Han „Peanut” Wang-ho. Jest on najbardziej wszechstronny z wszystkich wymienionych wcześniej leśników. Posiada doskonałą synergię z wszystkimi zawodnikami z drużyny, a jego umiejętności mechaniczne są diabelnie dobre. Peanut potrafi grać zarówno agresywnie, jak i bardziej wspierająco w stosunku do kolegów z ekipy. Niemalże zawsze udaje mu się być bardziej znaczącym czynnikiem niż przeciwny jungler. Efektem tego jak dobry jest Koreańczyk jest wygrana ROX w lidze. Drużyna po dołączeniu Peanuta stała się faworytem do wygrania Worldsów – dlatego to właśnie on zasługuje na miano najlepszego junglera na świecie.