Riot Games ogłaszając, że część dochodów ze sprzedaży skórek zostanie przeznaczona na zwiększenie puli nagród na Mistrzostwach Świata na pewno nie spodziewało się tak ogromnego sukcesu, a to jeszcze nie koniec!

Pula nagród wynosi aktualnie 5 070 000 $ i będzie rosnąć do 6 listopada. Po tym dniu zostanie ogłoszona finalna liczba jaką podzielą między sobą drużyny uczestniczące w tegorocznych Worldsach. Ponad połowa z tych pięciu milionów jest zasługą graczy – to dzięki dochodom ze sprzedaży Championship Zeda i Championship warda pula nagród tak znacznie się zwiększyła.

Zawodnicy Samsung Galaxy lub SK Telecom T1 będą bardzo wdzięczni społeczności, bo ekipa, która zwycięży w jutrzejszym finale otrzyma powyżej dwóch milionów dolarów. Wszystko dzięki wkładowi społeczności, więc chwytajmy za portfele i wspierajmy profesjonalnych graczy do 6 listopada, ponieważ wtedy sprzedaż Championship skórek zostanie zawieszona. Podział puli nagród pomiędzy drużyny biorące udział w Mistrzostwach Świata został opisany w tym tekście.