Nowe pochodzenie, nowi bohaterowie, początek Testowej Przepustki. Fani najnowszego trybu do League of Legends na pewno będą zadowoleni ze zmian które będą dostępne wraz z nową łatką.

Dużo się mówiło o patchu 9.16 do Teamfight Tactics, głównie ze względu na zatrważającą ilość nowych bohaterów. Podczas najbliższych zmagań na arenach, swoją obecnością zaszczyci nas aż czwórka nowych postaci. Będzie to Camille, Jayce, Vi, oraz Jinx. Będą oni klasowo kolejno mistrzem miecza, zmiennokształtnym, osiłkiem, i rewolwerowcem. Każdy z nich posiada ekscytującą umiejętność, która będzie wymagała od graczy przemyślenia swoich kompozycji i ułożenia na planszy. Co więcej, wraz z ich wprowadzeniem do gry, wprowadzone jest nowe pochodzenie. Są to hexperci, których cechą jest rzut we wrogą jednostkę z przedmiotem bombą, która wyłączy wszystkie przedmioty w zasięgu 1, bądź też 2 pól na 8 sekund. Od tej pory stackowanie trzech przedmiotów na jednej postaci będzie ryzykownym ruchem!

Poza wszystkimi nowymi rzeczami nadchodzącymi do Teamfight Tactics wraz z patchem 9.16, nadchodzą także zmiany. Będą one poruszały między innymi remisy. Tutaj konkretnie Riot wprowadza tryb URF-owej dogrywki. Będzie on włączał się wtedy, kiedy owy remis w danym pojedynku się wydarzy. W takiej sytuacji wszystko stanie się szybsze, a sam tryb ma trwać 15 sekund. Remisy teoretycznie nadal mogą występować, ale dzięki temu ma ich być po prostu mniej.

O tych, i o innych zmianach wprowadzanych w najnowszym patchu, możecie w pełni przeczytać na oficjalnym opisie patcha na oficjalnej stronie League of Legends.