Jak podała organizacja, większość zawodników oraz personelu League of Legends w G2 Esports zmaga się z chorobą koronawirusową.

Za nami pierwsza kolejka wiosennego splitu LEC. Wśród wielu debiutów zobaczyliśmy grę gruntownie przebudowanego składu Samurajów, który po trzech meczach może pochwalić się bilansem 2-1. Jedyną porażkę w super-weeku ponieśli na obecnych Mistrzów Europy, czyli MAD Lions, po zaledwie 27-minutowej grze.

Można powiedzieć, że jak na kompletnie nowy skład, G2 poradziło sobie naprawdę solidnie zdobywając dwa zwycięstwa. Z pewnością zagorzali fani organizacji spodziewali się jeszcze więcej, lecz jak podała organizacja, gracze mają dobre usprawiedliwienie na występy. Na twitterze pojawiła się informacja, że niemalże cały skład dywizji League of Legends, jak i personel tej drużyny, został zarażony koronawirusem. Mimo to wspólnie podjęto decyzję o występu w pierwszej kolejce, a zawodnicy dali z siebie wszystko.

Dzięki temu, możemy być pewni, że Samuraje w drugiej kolejce będą wyglądać jedynie lepiej. G2 Esports kolejny mecz rozegra 21 stycznia o godzinie 20:00, a ich przeciwnikiem będzie SK Gaming.