Gracze, którzy przedwcześnie rezygnują z meczu to od lat zmora League of Legends. Riot Games wprowadził w dzisiejszej aktualizacji kolejne mechanizmy walczące z takimi osobami.

Miesiąc temu Riot Games ujawnił, że w trakcie przedsezonu, korzystając z ogroma wprowadzanych zmian, wprowadzą kolejne mechanizmy mające ograniczać szkody tworzone przez AFK-ujących graczy. Dziś w aktualizacji 10.24, w której znajdziemy ogrom balansu związanego z przedmiotami, wprowadzono również dwie następujące zmiany:

1. Jeśli gracz, który wykazuje brak aktywności, zostanie rozpoznany w waszej drużynie po 10. minucie gry, możecie rozpocząć głosowanie o poddanie się. Na ten moment ta zmiana dotyczy tylko Summoner’s Rift i wymaga jednogłośnej decyzji. Jeśli nie podejmiecie jednogłośnej decyzji, w 15. minucie drużyna może głosować ponownie, ale tym razem wymagana jest większość głosów zamiast wszystkich.

2. Jeśli gracz w waszej drużynie opuści grę rankingową lub wykryjemy, że wykazuje brak aktywności, wartość utraconych PL może zostać zmniejszona. Ta redukcja nie dotyczy umówionych grup, w których ktoś się rozłączy lub odejdzie od komputera, graczy w meczach rozstawiających i graczy w seriach o awans.

Przypomnijmy, że w wyżej wspomnianym omówieniu problemu przez Riot Games, dokładniej opisano ten mechanizm. Rekompensata punktów nie będzie nakładana zawsze i będzie uzależniona od wielu czynników, lecz niestety nie wiemy dokładnie od czego (a może i stety?). Każdy gracz będzie miał tygodniowy limit kompensat jakie może uzyskać, więc jeżeli macie szczególne „szczęście” do AFK-ów, to możecie go wyczerpać.

To dopiero początek planów Riot Games na przyszły rok. Twórcy League of Legends dziś wprowadzili system zadośćuczynienia dla poszkodowanych graczy, a w przyszłości mają zaostrzyć kary osobom, które nagminnie naginają zasady przywoływacza. Riot chce dysponować szerszym wachlarzem różnorodnych kar, które będą częściej stosowane przede wszystkim w rozgrywkach rankingowych.