Jeden z czołowych europejskich zawodników League of Legends, Tamás „Vizicsacsi” Kiss, ogłosił zakończenie kariery profesjonalnego gracza.

Węgier dopiero co zakończył najbardziej udany sezon w karierze. Top laner Splyce miał za sobą bardzo dobre występy w League of Legends European Championship. Miał on ogromny wpływ na to, że ekipa której barwy reprezentuje także Marek „Humanoid” Brázda, zagrała w finałach Mistrzostw Świata. Skazywane na porażkę Splyce odpadło dopiero w ćwierćfinale, w którym to musiało uznać wyższość SK Telecom T1.

Węgierski zawodnik przez większość swojej kariery występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Europie. Reprezentując przede wszystkim Unicorns of Love oraz Schalke 04 udawało mu się zajmować wysokie miejsca w EU LCS. Wydawać by się mogło, iż pierwszy występ na Worldsach tylko podsyci w nim żądze rywalizacji, jednak stało się coś zupełnie odwrotnego. Vizicsacsi stwierdził w opublikowanym na Twitterze oświadczeniu, iż nie czuje motywacji do dalszej gry, co jest bezpośrednim powodem zakończenia kariery.

Jeżeli chcecie przeczytać pełną treść oświadczenia, możecie je znaleźć tutaj.