Za pośrednictwem swojego fanpage na Facebooku, Giants Gaming poinformowało o zakończeniu współpracy z Eliasem „Upset” Lippem. Powodem tej decyzji ma być niezadowolenie obu stron ze współpracy.

Niecałe trzy tygodnie temu informowaliśmy was o tym, że Elias „Upset” Lipp dołączy do Giants Gaming. Po dość nieudanym IEM Gyeonggi w wykonaniu drużyny postanowiono rozstać się z niespełna szesnastoletnim AD Carry. Powodem ma być niezadowolenie ze współpracy pomiędzy organizacją a zawodnikiem.

W trakcie swojej przygody z Giants Gaming Upset rozegrał tylko trzy spotkania – dwukrotnie z Team Liquid oraz jedno z Kongdoo Monster. W trakcie turnieju w Gyeonggi botlane zespołu nie wyglądał źle, lecz współpraca pomiędzy szesnastolatkiem a Morganem „Hustlin” Granbergiem nie przebiegała w taki sposób, w jaki oczekiwano.

Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądać przyszłość Upseta. Dużo mówi się o nowym zespole mającym walczyć w Challenger Series, gdzie występować będzie mi.n. Marcin „Selfie” Wolski, choć są to niepotwierdzone informacje. Także i Giants Gaming nie podało jeszcze informacji co do nowego AD Carry. Zespół wciąż może sięgnąć chociażby po zawodnika spoza Europy, bowiem zajęty jest tylko jeden slot na importowanych graczy.