Czwartą kolejkę w ramach Ultraligi zainicjowało spotkanie pomiędzy AVEZ Esport oraz Wisłą Płock eSports. W składzie „Nafciarzy” doszło do interesujących zmian.

AVEZ Esport

Poland Czaru ‒ Viktor
Poland Bolszak ‒ Skarner
Poland bucu ‒ Zed
Poland Trenie ‒ Sivir
Poland Grk ‒ Lux

vs.

Wisła Płock eSports

Kennen ‒ Gricek Poland
Gragas ‒ Ben3k Poland
Vladimir ‒ Zwyroo Poland
Ashe ‒ itzRenifer Poland
Karma ‒ Pyrka Poland

Pierwsze spotkanie czwartej kolejki Ultraligi rozpoczęło się od odnotowania strat kadrowych w zespole Wisły Płock eSports. Na górnej alei zabrakło jednej z największych gwiazd zespołu, Marcina „Unknowna” Kubickiego, który został zastąpiony przez Huberta „Gricka” Brodowskiego. Ponadto na miejscu Kamila „Chosiiego” Chosy pojawił się Artur „Zwyroo” Trojan.

Przebieg bezpośredniego starcia już od wczesnych minut faworyzował zawodników spod szyldu Krakena. First blood padł już w trzeciej minucie: połączone siły bucu oraz Bolszaka szybko pozbawiły debiutującego Zwyroo. W przeciągu kolejnych minut „Nafciarze” zdołali doprowadzić do wyrównania, jednakże rozgrywka zaczęła skłaniać się w kierunku ich rywali.

Jak pokazały kolejne minuty, Bolszak nie tylko okazywał się skuteczny w zerowaniu paska życia swoich przeciwników, lecz także w kontroli cennych celów mapy – smoków, Rift Heralda, a także Barona w późniejszych etapach rozgrywki. Wszystkie te działania, połączone ze sporą ilością zniszczonych fortyfikacji wroga, przyczyniły się do ogromnej dominacji AVEZ pod względem ilości posiadanych sztuk złota.

Rywalizacja ostatecznie dobiegła końca na chwilę po trzydziestej minucie. Potrójne natarcie w wykonaniu Czaru i spółki szybko rozbiło defensywę rywala. Wkrótce Nexus czerwonego zespołu został doszczętnie zniszczony, przez co podopieczni Suk1’ego odnotowali trzecie zwycięstwo z rzędu.

Już za chwilę w ramach Ultraligi zmierzą się zespoły piratesports oraz Actina PACT. Czy niQ ponownie udowodni swoją wartość w Ultralidze? Przekonajcie się, oglądając spotkanie na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.