Wraz ze zmianami na najwyższym szczeblu rozgrywek w europejskim League of Legends, wprowadzono nowości do rodzimej Ultraligi.

Dziś Riot Games oficjalnie zaprezentowało zmiany w League of Legends EMEA Championship. Jak sama nazwa wskazuje, europejska liga poszerza swoje wpływy na Turcję, kraje Bliskiego Wschodu oraz Afrykę. Nowe państwa zostały dodane również do Ultraligi, która pierwotnie startowała jako wyłącznie polska liga.

Przypomnijmy, że Ultraliga stała się rozgrywkami międzynarodowymi w połowie 2021 roku, gdy polskie rozgrywki połączyły się z ligą regionalną krajów Bałtyckich. Dziś ogłoszono, że do Polski, Łotwy, Litwy i Estonii dołączą jeszcze Ukraina oraz… Gruzję i Izrael. O ile geograficznie Ukraina jest w pełni zrozumiała, tak dwa ostatnie krają są niemałą niespodzianką.

Na ten moment włodarze Ultraligi nie odnieśli się jeszcze do zmian, ale niewykluczone, że zobaczymy również zmiany w samym formacie rozgrywania „polskiej” ligi. Gdy w rozgrywkach pojawiły się kraje bałtyckie, zwiększono liczbę uczestników w zawodach, więc prawdopodobnie znów możemy się spodziewać zmian w liczbie drużyn lub przynajmniej w dystrybucji slotów.

Oficjalnie: Gigantyczne zmiany w formacie LEC w 2023 roku