Powracający do walki po świetnej pierwszej kolejce zawodnicy Akademii zmierzyli się z reprezentantami Wisły Płock Esports. Doświadczenie Bolszaka i bucu zatriumfowało, remisując obie ekipy w tabeli rozgrywek.

Wisła Płock Esports

Poland Raven ‒ Viktor
Poland Bolszak ‒ Xin Zhao
Poland bucu ‒ Irelia
Poland Aven ‒ Lucian
Poland Dzondzy ‒ Alistar

vs.

Akademia Ultraligi

Ornn ‒ Color Poland
Camille ‒ Curator Poland
LeBlanc ‒ Fresskowy Poland
Xayah ‒ Lucker Poland
Tahm Kench ‒ Pyrka Poland

Dość zaskakująco, początek spotkania należał do Akademii Ultraligi. Zawodnicy reprezentujący rozgrywki świetnie odczytywali ruchy rywali z Wisły Płock. Szczególnie dobrze funkcjonował duet Curatora i Fresskowego – leśnik przyczynił się do pierwszych trzech zabójstw, z których dwa wpadły na konto midlanera. Młody skład przycisnął doświadczonych oponentów, zgarniając wczesną kontrolę na mapie, lecz wraz z zakupem odpowiednich przedmiotów, do głosu zaczęli dochodzić Aven oraz bucu. Wisła Płock Esports odzyskało nieco gruntu pod nogami, zwyciężając w kolejnych potyczkach.

Żadna z drużyn nie potrafiła jednak ustabilizować sytuacji w rozgrywce. W pewnym momencie, inicjatywa znowu znalazła się po stronie Akademii. Formacja trenowana przez Zeturala była odważniejsza na mapie i doskonale wykorzystywała atuty swoich postaci. Wydawało się, że drugi oddech wystarczy, aby odnieść zwycięstwo. Kluczowa dla losów meczu okazała się jednak walka na środkowej alei – mimo dość dobrego przygotowania starcia, fatalny błąd mechaniczny popełnił Color. Toplaner Akademii nie trafił zmierzającego w jego stronę koziołka z umiejętności specjalnej Ornna, przez co reprezentanci Ultraligi stracili bardzo cenne narzędzie. Zawodnicy Wisły Płock wykorzystali to w pełni, dominując swoich rywali w walce, a po kilku minutach kończąc spotkanie.

Relację z rozgrywek Ultraligi znajdziecie na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.tv oraz w wybranych sieciach telewizyjnych.