Wczoraj wyszła przełomowa i niespodziewana informacja na temat EU Masters. Ultraliga straciła jedno miejsce na najważniejszym turnieju w europejskich ligach regionalnych. Poza tym EUM ogłosiło również terminarz całego turnieju.

Na poprzedni EU Masters mogliśmy zobaczyć najwięcej polskich drużyn w historii. To zaś za sprawą świetnych wyników K1CK oraz RGO na EUM w 2020 roku i niezłej postawie PDW latem 2021 roku. Natomiast naszym drużynom wiosną obecnego sezonu nie poszło najlepiej. Iron Wolves i Zero Tenacity nie dały rady przebrnąć przez fazę Play-In, a ESCA skończyła grupę C z bilansem 1-5. Jedynie AGO Rogue podtrzymało honor Ultraligi i doszło aż do półfinału. Po tym turnieju większość społeczności mówiła, że Ultraliga powinna stracić jedno miejsce na rzecz NLC.

Tak też się stało, choć nie do końca wygląda to w ten sposób. Liga północna dostała dodatkowe miejsce w main evencie, a straciła je liga grecka. Za to w fazie Play-In my straciliśmy slota na rzecz drugiego dla wspomnianego Greek LoL League. Reszta przydziałów pozostaje taka jak wcześniej. LFL ma dwa miejsca w fazie głównej oraz dwa w play-inach. Prime League, LVP Superliga, Ultraliga i NLC mają po dwa sloty w main evencie i po jednym w fazie Play-In. Bałkany i Włochy zostają z jednym miejscem tu i tu, a Benelux, Grecja, liga czesko-słowacka i Portugalia muszą się zadowolić tylko dwoma slotami w play-in'ach.

Tak prezentuje się terminarz rozgrywek letniej edycji EU Masters 2022:

  • Faza grupowa Play-In (BO1): 24-25 sierpnia
  • Play-offy Play-In (BO3): 27 sierpnia
  • Pierwsza runda fazy grupowej (BO1): 29 sierpnia – 1 września
  • Druga runda fazy grupowej (BO1): 5-8 września
  • Ćwierćfinały (BO5): 15-18 września
  • Półfinały (BO5): 21-22 września
  • Finał (BO5): 25 września

Do tej pory do turnieju zakwalifikowało się 11 drużyn. A są to: AGO Rogue, Zero Tenacity, Team Heretics, Giants, LDLC OL, Dusty, UOL Sexy Edition, Anorthosis Famagusta, Team Phantasma, Macko Esports i Crvena Zvezda. Dziś zaś poznamy drugiego reprezentanta NLC i pierwszą drużynę z ligi portugalskiej.