Wieczorne zmagania w ramach Ultraligi otworzyło spotkanie pomiędzy Szatą Maga oraz Akademią. Po trzydziestu minutach starcie zakończyło się porażką występującej w osłabieniu ekipy Luckera.

Szata Maga

Poland Agresivoo ‒ Jayce
Poland t4nky ‒ Kha'Zix
Poland Sebekx ‒ Syndra
Poland defles ‒ Varus
Poland Erdote ‒ Alistar

vs.

Akademia

Viktor ‒ Color Poland
Xin Zhao ‒ Curator Poland
Sion ‒ Bubnik Zwei Poland
Ezreal ‒ Lucker Poland
Gragas ‒ Pyrka Poland

Dzisiejsze zmagania w ramach drugiej kolejki Ultraligi zainicjowało spotkanie pomiędzy Szatą Maga oraz Akademią. Szeregi drużyny stworzonej przez połączone siły Veggie’go oraz Hatchy’ego występowały dziś w osłabieniu, albowiem na środkowej alei zabrakło Fresskowego, natomiast jego miejsce zajął Color.

Pierwszą wymianą ognia, którą mieliśmy okazję obserwować, wydarzyła się na dolnej alei. Walka dwóch na dwóch zakończyła się dwoma zabójstwami, po jednym dla każdej stron konfliktu, natomiast First Blood zawędrował na konto Erdote. Przez kolejne chwile byliśmy świadkami licznych wydarzeń na Summoner’s Rift, jednakże w piętnastej minucie przewaga leżała w rękach drużyny t4nky’ego, albowiem to właśnie oni mogli pochwalić się większą ilością zabójstw, Ocean Drake’iem, a także dwoma zepchniętymi umocnieniami.

Gracze Szaty Maga nie mieli zamiaru oddawać raz zdobytej przewagi. Podkreśleniem ich korzystnej pozycji było zagarnięcie Nashora zaledwie na kilkadziesiąt sekund po pojawieniu się stwora na mapie. Cenne ulepszenie nie pozwoliło jednak na natychmiastowe zakończenie rozgrywki. Na wybuch Nexusa przyszło nam zaczekać do momentu przekroczenia przez timer dwóch kwadransów. Ponownie zgładzony Baron był jednak wszystkim, czego defles i spółka potrzebowali w celu dopisania kolejnego zwycięstwa.

W kolejnym spotkaniu w ramach Ultraligi zmierzą się przedstawiciele Valkiria Esports oraz R-Six Team. Transmisja ze spotkania dostępna jest na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.