Już dziś rozegra się jeden z klasyków polskiej sceny League of Legends. K1CK Neosurf zmierzy się z Illuminar Gaming. Stawka starcia jest ogromna – awans do półfinałów Ultraligi i kontynuacja walki o wyjazd na European Masters.

Wtorkowy wieczór pokazał, że w Ultralidze może zdarzyć się dosłownie wszystko. Starcie inicjujące play-offy czwartego sezonu polskiej ligi regionalnej rozegrało się pomiędzy Komputronik H34T i Gentelmen’s Gaming. Spotkanie zakończyło się wynikiem, który dla większości sympatyków polskiego LoL-a stanowił niemałe zaskoczenie. LeQu i spółka zdeklasowali rywali, którzy dumnie zajmowali trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej rozgrywek zasadniczych.

Czy dziś czekają nas podobne emocje? Być może i większe, albowiem o 17:00 na Summoner’s Rift zetrą się K1CK Neosurf oraz Illuminar Gaming – dwaj historyczni finaliści European Masters, a także drużyny, które stały się jednymi z wyznaczników poziomu polskiej sceny League of Legends. Mecz można także śmiało nazwać starciem pokoleń, albowiem po jednej stronie barykady możemy obserwować zespół weteranów pod wodzą Delorda. Po drugiej zaś formację stworzoną z napływającej fali młodych talentów korzystających z innowacyjnych rozwiązań trenerskich Bezuma.

Patrząc na dotychczasowy przebieg czwartego sezonu Ultraligi, ciężko jest wskazać zdecydowanego kandydata do zwycięstwa. W sezonie zasadniczym drużyny ulokowały się na sąsiadujących pozycjach, lecz to K1CK odnotowało dwa zwycięstwa więcej. Bilans bezpośrednich spotkań w formacie best of one wskazuje na remis.

Spotkanie rozpocznie się już dziś o 17:00. Pełna transmisja z pola bitwy jest niezmiennie dostępna na kanale Polsat Games.