Ultraliga, czyli jedyna polska liga współpracująca z Riot Games, wystartuje już 22 stycznia. Pula nagród tego sezonu to 100.000 złotych.

Po udanym sezonie zerowym, Ultraliga wchodzi na kolejny poziom. Rozgrywki należą do elitarnego grona ośmiu lig regionalnych współtworzonych przez samo Riot Games. W zawodach weźmie udział osiem czołowych polskich drużyn, które będą walczyć o 40.000 złotych w sezonie zasadniczym oraz 60.000 złotych w fazie pucharowej.

Wśród uczestników pierwszego sezonu Ultraligi możemy zobaczyć m.in. dobrze wszystkim znane Illuminar Gaming, które od dawna wiedzie prym na rodzimym podwórku, lecz również marki, które dotychczas nie skupiały się na League of Legends, czyli np. Actina PACT czy PRIDE. Jednak zdecydowanie największą sensacją jest udział reprezentantów amerykańskiej formacji Rogue, którzy w Ultralidze będą występowali jako akademia. Oprócz nich zobaczymy jeszcze Esports Performance Center, Indictive, Wisłę Płock i Esports Academy.

W sezonie zasadniczym każdy zespół dwukrotnie zmierzy się z wszystkimi rywalami w meczach best-of-one. Dwie najlepsze ekipy z fazy ligowej zmierzą się ze sobą o gwarantowane miejsce w finale, a przegrany na pewno wystąpi w półfinale i zmierzy się z ekipą wyłonioną z serii pojedynków między zespołami z miejsc od trzeciego do szóstego. Dwa najsłabsze składy spadną do baraży, gdzie spotkają się z zespołami z kwalifikacji i walczyć będą o utrzymanie się w lidze.

Rozgrywki będzie można oglądać na kanale Polsat Games na platformach twitch.tv oraz YouTube oraz dodatkowo w telewizji, również na kanale Polsat Games.