Siedem tygodni zmagań w sezonie zasadniczym wyłoniło sześć najlepszych ekip, które powalczą o tytuł mistrzowski Ultraligi. Już dziś do boju staną Illuminar Gaming oraz Wisła Płock Esports.

Podróż Illuminar Gaming przez sezon zasadniczy była dość burzliwa – ekipa rozpoczęła rozgrywki od trzech porażek i wyglądała zupełnie niegroźnie na tle rywali z Team EPC, Pride czy Rogue Esports Club. Z każdym kolejnym meczem, IHG docierało jednak skład i potrafiło zgarniać chociaż jedno zwycięstwo w każdej kolejce. Ta regularność wystarczyła Puki style'owi i spółce na uplasowanie się na czwartym miejscu w tabeli, z perfekcyjnie zrównoważonym bilansem siedmiu triumfów i tej samej liczby przegranych starć.

Na przeciw graczy znajdujących się w opiece oka Horusa stanie dziś Wisła Płock Esports. Skład zbudowany dookoła bucu zaliczył bardzo solidny sezon zasadniczy, w którym ekipie udawało się pokonywać nawet najsilniejszych oponentów – Wisła jest jedyną formacją, która oparła się Rogue Esports Club. Niestety dla fanów płockiej organizacji, drużyna przeszła w ostatnich tygodniach lekkie załamanie formy, nie potrafiąc zwyciężyć żadnego z pięciu kończących rozgrywki spotkań.

Kluczowy dla losów tego starcia będzie najpewniej pojedynek na środkowej alei – fundament Wisły Płock, bucu, zmierzy się tam z wicemistrzem sezonu 0 Ultraligi, a także mistrzem Polskiej Ligi Esportowej – Kashtelanem. Midlaner Illuminar Gaming wyglądał bardzo niepewnie na początku zimowych rozgrywek, ale rozkręcał się z meczu na mecz i obecnie aspiruje do tytułu najlepszego zawodnika swojej pozycji.

Czy Wisła Płock rozwiąże problemy, z którymi borykała się przez drugą część sezonu zasadniczego? Czy może Illuminar Gaming ponownie, już po raz trzeci w tych rozgrywkach, pokona swojego oponenta? O tym przekonamy się już dziś wieczorem, o 17:00 na antenie Polsat Games oraz na kanale Polsat Games w platformie Twitch.tv.