Za nami pierwszy półfinał pierwszego sezonu Ultraligi. Długo wyczekiwane starcie pomiędzy Rogue Esports Club a devils.one zakończyło się sukcesem Vandera i spółki, którzy zabezpieczyli miejsce w najbliższej odsłonie European Masters.

Pierwsze półfinałowe starcie w ramach bieżącego sezonu Ultraligi przyniosło rozstrzygnięcie jednego z najbardziej wyczekiwanych spotkań najbardziej prestiżowej polskiej ligi. W meczu do trzech wygranych map zmierzyły się zespoły Rogue Esports Club oraz devils.one, natomiast ostatecznie zwycięstwo trafiło w ręce podopiecznych Blumigana. Za sprawą swojego triumfu Oskar Bogdan i spółka zabezpieczyli miejsce w wielkim finale, a także miejsce w najbliższej odsłonie European Masters.

Rywalizacja, której ostateczny wynik wskazywał 3-1 rozpoczęła się po myśli „Diabłów”. W trakcie pierwszej odsłony zobaczyliśmy niecodzienny przebieg fazy wyborów oraz wykluczeń, albowiem została ona zakończona wyborem Sony oraz Tarica dla duetu złożonego z Woolite’a i Vandera. Była to część kompozycji opartej na Larssenie oraz Finnie, którzy występowali kolejko jako Vladimir oraz Ryze.

Łotrzyki, które odnotowały porażkę na pierwszej mapie, postanowiły odrzucenie niestandardowych taktyk. Było to zdecydowanie strzałem w dziesiątkę, gdyż od tego momentu zawodnicy akademii Rogue rozpoczęli nieprzerwany pochód wkrótce mający zakończyć się zdeklasowaniem rywali w serii best of five.

Drużyna Inspireda zapewniła sobie miejsce w wielkim finale, który odbędzie się już za tydzień. Ich przyszłego rywala poznamy we wtorek, kiedy w studiu Polsat Games odbędzie się spotkanie pomiędzy Illuminar Gaming a devils.one. Przypominamy, że dwie najlepsze ekipy Ultraligi otrzymają miejsce w nadchodzącym European Masters.