Pompa Team wyciągnęła wnioski ze wczorajszego spotkania Piasta Gliwice i perfekcyjnie wykorzystali słabości taktyki rywala.

Pompa Team

Poland Konektiv ‒ Urgot
Poland Inspired ‒ Kha'Zix
Poland Kashtelan ‒ Akali
Poland Puki style ‒ Lucian
Poland Mystiques ‒ Rakan

vs.

Piast Gliwice Esports

Irelia ‒ Sinmivak Poland
Taliyah ‒ Rybson Poland
Galio ‒ Rektiv Poland
Karthus ‒ Dambaj Poland
Braum ‒ Blue45ty Poland

Piast Gliwice Esports w myśl stwierdzenia, że zwycięskiej strategi nie powinno się zmieniać, zdecydowało się ponownie zagrać Karthusa na dolnej alejce. Pompa Team była dobrze przygotowana do tego i od początku Puki Style oraz Mystiques postawili twarde warunki gry na dolnej alejce. To wszystko doprowadziło do tego, że Rybson nie miał za dużo miejsca na mapie, gdyż Konektiv również radził sobie bardzo dobrze na górnej alejce. Tym samym Inspired był w stanie raz za razem wchodzić do lasu Piasta Gliwice i podbierać kolejne obozowiska. Ostatecznie Pompa była w stanie wykorzystać przewagę w kontroli na mapie i raz za razem kolejni gracze Pompy byli w stanie zdobywać pojedyncze zabójstwa. Czarę goryczy dla Piasta przelał moment, kiedy Puki Style był w stanie zdobyć zabójstwo i przeżyć starcie jeden na dwóch.

Już w 19 minucie spotkania Pompa Team miało 7000 sztuk złota przewagi i dodatkowo wzmocnienie od piekielnego smoka. Znając styl gry rywala Blue45ty oraz jego kompani zdecydowali się nie oddawać kontroli nad mapą rywalom i tym samym doszło do walki drużynowej, w której Puki Style kompletnie zmiażdżył swoich przeciwników. Chwilę później na konta graczy Pompa Team wpadło wzmocnienie od barona i tym samym mieli ponad 10000 sztuk złota przewagi nad swoimi przeciwnikami. Drużyna Rybsona nie miała już żadnych możliwości obrony i chwilę później musieli oglądać swój wybuchający nexus.