Pompa Team rozbiła Akademie w spotkaniu w ramach Ultraligi i w dalszym ciągu mają tylko i wyłącznie jedną przegraną na swoim koncie.

Pompa Team

Poland Konektiv ‒ Urgot
Poland Inspired ‒ Kindred
Poland Kashtelan ‒ Lissandra
Poland Puki style ‒ Lucian
Poland Mystiques ‒ Rakan

vs.

Akademia

Sion ‒ Color Poland
Gragas ‒ Curator Poland
Ryze ‒ Fresskowy Poland
Kai'Sa ‒ Lucker Poland
Thresh ‒ Pyrka Poland

Akademia zdecydowała się na kompozycję nastawioną na późniejszy etap gry. Gracze Pompa Team widząc zamysł rywali, postawili na bardzo agresywnych bohaterów i chcieli zdominować spotkanie od samego początku. Jak zwykle to bywa w meczach Pompa Team, ciężar prowadzenia gry w pierwszych minutach przypadł Puki Style oraz Mystiques, którzy kompletnie dominowali nad rywalami na dolnej alejce. W tym samym czasie Inspired starał się operować w górnej części mapy i tym samym jego drużyna miała pełną kontrolę nad grą. Rywale raz za razem wchodzili do lasu Curatora i eliminowali leśnika Akademii. Kluczowy był moment, kiedy to Mystiques w pojedynkę wyeliminował Curatora.

W 15 minucie spotkania Pompa Team miała już ponad 8000 sztuk złota przewagi nad rywalami i powoli podchodzili pod wieże chroniące inhibitory. Minutę później drużyna Puki Style była w stanie zniszczyć pierwszy inhibitor po zdobyciu kolejnej eliminacji na Curatorze. Od tego momentu gra stała się wolniejsza, a gracze Pompa Team powoli zaczęli budować kontrolę nad górną częścią lasu. Inspired z kompanami w ekspresowym tempie wyeliminowali barona i zdobyli jego wzmocnienie. Chwilę później bez większych problemów weszli do bazy przeciwników i po 24 minutach gry gracze Pompa Team zanotowali kolejną wygraną.