Czwarty sezon Ultraligi wchodzi w stadium playoffów. Sześć najlepszych drużyn z rozgrywek zasadniczych zostało rozlokowanych w tabeli turniejowej, a stawka rywalizacji jest jedna – wyjazd na European Masters.

Trwające siedem tygodni rozgrywki zasadnicze w ramach czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi pozwoliły na wyłonienie sześciu uczestników playoffów. Każda z nich została umieszczona na drabince turniejowej zależnie od zajętego miejsca w końcowej tabeli wyników. Stawka nadchodzących spotkań jest ogromna: pozwolą na wyłonienie trzeciego polskiego uczestnika European Masters, a także zdeterminują ostateczną dystrybucję slotów.

Pierwsze spotkanie barażów rozpocznie się dziś o 17:00, a w pojedynku do trzech wygranych map zmierzą się drużyny Komputronik H34T oraz Gentlemen’s Gaming. Drużyna braci Malczyńskich nie bez powodu zdecydowała się na pojedynek z Gentlemenami – ich dotychczasowe spotkania jasno wskazywały na przewagę ekipy bucu i spółki. Nie można jednak wykluczyć, że z pozoru słabsza formacja odrobiła lekcję i przygotowała coś, czym zaskoczy zdecydowanie wymagających rywali.

Zwycięstwo w dzisiejszym meczu będzie oznaczać awans jednej z drużyn do kolejnej rundy, gdzie rywalem będzie Illuminar Gaming lub K1CK Neosurf. Porażka zaś będzie jednoznaczna z zakończeniem marzeń o europejskich mistrzostwach. Kto dziś zatem zwycięży? Przekonamy się już dziś – pełna relacja ze spotkania dostępna będzie na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.TV.