Rozgrywki ostatniego tygodnia pierwszego sezonu Ultraligi otworzyło spotkanie Indictive oraz Actina PACT. Mimo problemów przed samym starciem, zespół Bolszaka kompletnie rozgromił rywali i zgarnął drugie zwycięstwo w lidze.

Indictive

Poland Czaru ‒ Kennen
Poland Bolszak ‒ Rek'Sai
Poland Chosii ‒ Ryze
Poland Bullet ‒ Lucian
Poland Grk ‒ Karma

vs.

Actina PACT

Renekton ‒ Gricek Poland
Kha'Zix ‒ vvarion Poland
Kayle ‒ Dawidsonek Poland
Ezreal ‒ Lewus Poland
Morgana ‒ Syrpy Poland

Indictive poniosło pierwsze straty jeszcze przed fazą draftu – z powodu niezaktualizowania klienta na czas przez Grka, jego drużyna pożegnała się ze wszystkimi pięcioma wykluczeniami. Actina PACT wykorzystało tę sytuację bezbłędnie i w rękach aż trzech zawodników tej formacji pojawiły się najbardziej komfortowe dla nich postacie. Kayle Dawidsonka została jednak skontrowana przez Indictive, co zapowiadało ciężką przeprawę dla Gricka i spółki.

Przebieg wczesnych faz gry przeszedł wszelkie oczekiwania – pomimo osłabionego, przez walkę rozegraną w pierwszej minucie, startu Bolszaka, dżungler Indictive szalał wręcz na Summoner's Rift. Wykorzystując dominację, jaką nad Lewusem i Syrpym wykreowali Bullet oraz Grk, leśnik skupił się głównie na śledzeniu ruchów vvariona oraz uprzykrzaniu życia Dawidsonkowi. Actina PACT wyraźnie nie potrafiło powstrzymać byłego reprezentanta Wisły Płock – Bolszak raz za razem tworzył okazje do powiększania przewagi w złocie i już po 10 minutach w tej statystyce Indictive prowadziło aż 4 tysiącami sztuk cennego kruszcu.

Actina PACT próbowało przeczekać grę aż do momentu zakupienia kluczowych przedmiotów przez Dawidsonka i Lewusa, lecz Indictive zdecydowanie za szybko zacieśniało pole gry swoim rywalom. Jedyną szansą na powrót do spotkania była walka dookoła Barona – z początku Chosii bronił wąskiego korytarza przed czterema oponentami, lecz w końcu umarł nieeliminując żadnego z przeciwników, co otworzyło drogę do jamy stwora vvarionowi. Dżungler nieco się jednak pospieszył i po jego Porażeniu pasek zdrowia Nashora pokazał około 500 punktów. Uzyskane wzmocnienie pozwoliło Indictive na dość prędkie zakończenie spotkania i zdobycie drugiego zwycięstwa w Ultralidze.