Przed nami ostatnia kolejka letniego splitu Ultraligi 2022. A w niej każde spotkanie przyniesie mnóstwo emocji. To z uwagi na bardzo zaciętą sytuację w tabeli ligowej. Do samego końca może być niewiadomym to, jak wszystko się skończy.

Liderem tabeli jest ciągle AGO Rogue bez porażki na koncie. Jednak za akademią Łotrzyków dzieję się bardzo dużo. O drugie miejsce walczą Zero Tenacity oraz Illuminar Gaming. W pierwszym bezpośrednim meczu górą było Z10, a aktualnie obie formacje mają rekord 12-4. Ponadto zmierzą się dziś o 21:00, aczkolwiek jutro będą mieli przed sobą zgoła inne wyzwania. Ekipa Sebekx'a zagra z mizernym devils.one, a IHG podejmie niepokonane AGO Rogue. Także z uwagi na takie same połówki splitu może dojść nawet do dogrywki o awans na EU Masters.

Jeszcze ciekawsza jest zaś sytuacja w środku tabeli. Goskilla z rekordem 8-8 ma już wywalczony awans do fazy pucharowej, ale za nimi dzieje się młyn. Forsaken, Gentlemen's Gaming i Iron Wolves mają bilans 6-10. A devils.one i Team ESCA Gaming posiadają tylko jedno zwycięstwo mniej na koncie. Ponadto w bilansach bezpośrednich jest też równo. Chociaż jeśli chodzi o ekipy z wynikiem 6-10, to w najlepszej sytuacji jest Gentlemen's Gaming. Natomiast kluczowe będzie starcie Iron Wolves kontra Forsaken o 20:00 dzisiejszego wieczoru. Przegrany będzie musiał wygrać kolejne starcie i liczyć na porażki GGM lub zwycięstwa DV1. Opcji jest bardzo wiele i wszystko może się skończyć bardzo różnie.

Mnie zaś ciekawi postawa Komil&Friends. Formacja nie ma już szansa na play-offy, ale może napsuć krwi innym drużynom, a tym samym zapewnić sobie utrzymanie w Ultralidze. Chociaż te pewnie przyniesie tylko pieniądze, gdyż Komil ma zamiar sprzedać slot. KnF w tym tygodniu podejmie devils.one i Forsaken i w wypadku zwycięstw ma szansę nawet na zajęcie siódmego miejsca w Ultralidze. Intryguje również wspomniana wcześniej Goskilla. Baybror i spółka mają pewną fazę pucharową, ale z pewnością woleliby zająć czwarte miejsce w lidze, by przypadkiem nie musieć grać przeciwko Z10 lub IHG.

Tak prezentuje się terminarz pierwszego dnia ostatniej kolejki Ultraligi z podziałem na strony i z rekordami drużyn:

  • 17:00 Komil&Friends (4-12) vs devils.one (5-11)
  • 18:00 Team ESCA Gaming (5-11) vs Goskilla (8-8)
  • 19:00 Gentlemen's Gaming (6-10) vs AGO Rogue (16-0)
  • 20:00 Forsaken (6-10) vs Iron Wolves (6-10)
  • 21:00 Illuminar Gaming (12-4) vs Zero Tenacity (12-4)