W spotkaniu zamykającym rozgrywki trzeciego dnia Ultraligi zmierzyły się ekipy Wisły Płock Esports oraz Esports Academy. Bucu i spółka nie przebierali w środkach i pewnie rozprawili się ze swoimi akademickimi rywalami.

Wisła Płock Esports

Poland Unknown ‒ Jayce
Poland t4nky ‒ Olaf
Poland bucu ‒ Neeko
Poland itzRenifer ‒ Cassiopeia
Poland Pyrka ‒ Thresh

vs.

Esports Academy

Urgot ‒ Bedvolf Poland
Aatrox ‒ Ogierhaq Poland
Corki ‒ Zaax Poland
Kai'Sa ‒ Krykiet Poland
Braum ‒ Mofosky Poland

Studenci występujący w barwach Esports Academy nie zaczęli spotkania pomyślnie. Wisła Płock Esports postanowiło naprężyć muskuły już w drugiej minucie, kiedy Unknown i t4nky weszli w dżunglę rywali. Leśnikowi mazowieckiego klubu udało się zabrać czerwone wzmocnienie, a także powalić Ogierhaqa, co ustawiło balans między zespołami w bardzo wczesnym etapie rozgrywki.

Dżungler Wisły Płock nie odpuścił rywalowi po tej sytuacji i raz za razem nękał reprezentanta Esports Academy, dodatkowo zwiększając tarapaty, w jakich znalazł się Ogierhaq. Jego Aatrox został kompletnie zneutralizowany, zaś Olaf, którym dysponował t4nky rósł w siłę w zatrważającym tempie.

To jednak nie był jedyny problem, z którym musiała zmierzyć się drużyna studentów – na dolnej alei szalał Pyrka. Dzierżący Thresha wspierający trafiał niemal każdy łańcuch, przez co również ta część mapy była całkowicie zdominowana przez Wisłę Płock.

W kolejnych minutach, reprezentanci sekcji esportowej piłkarskiego klubu bardzo pewnie, a zarazem szybko, powiększali przewagę nad niedoświadczonymi na tym poziomie rozgrywek graczami Esports Academy. Unknownowi i spółce powinęła się co prawda w pewnym momencie nieco noga, lecz studenci nie potrafili odeprzeć naporu rywali i ponieśli trzecią porażkę w tym sezonie Ultraligi.