Akademia kontynuuje swoją niesamowitą passę w rozgrywkach Ultraligi. Po świetnym starcie w rozgrywkach dzisiaj zdołali pokonać Szatę Maga.

Akademia

Poland Color ‒ Sion
Poland Curator ‒ Gragas
Poland Fresskowy ‒ Akali
Poland Lucker ‒ Xayah
Poland Pyrka ‒ Braum

vs.

Szata Maga

Urgot ‒ Agresivoo Poland
Graves ‒ t4nky Poland
Aatrox ‒ Sebekx Poland
Lucian ‒ defles Poland
Thresh ‒ Erdote Poland

Początek spotkania był dość spokojny i nie dochodziło do żadnych walk drużynowych. T4nky był w stanie wykorzystać przewagę Sebekxa na środkowej alejka i raz za razem wchodził do lasu Curatora i tym samym podbierał mu kolejne stwory. Leśnik Akademii za wszelką cenę starał się wypracować przewagę na górnej alejce, ale rozsądna gra Agresivoo sprawiała, że był on trudnym celem do wyeliminowania. W tym samym czasie Szata była w stanie zgładzić pierwszego piekielnego smoka i tym samym zdobyć jeszcze większą przewagę. Wszystko zmieniło się w momencie, kiedy Szata próbowała podjąć walkę na dolnej alejce. Świetna teleportacja Colora pozwoliła Akademii zdominować rywala w walce zespołowej. Dodatkowo chwilę później doszło do kolejnej potyczki w leżu smoka, z której ponownie to drużyna Luckera wyszła zwycięsko. W konsekwencji Akademia zdobyła wzmocnienie od piekielnego smoka, zniszczyła pierwszą wieżę, a chwilę później zdobyli oko heralda.

Od tego momentu to podopieczni Zeturala spokojnie dyktowali warunki gry i ostatecznie po zniszczeniu wszystkich wież pierwszego poziomu ruszyli pod barona. Wykorzystali presję na bocznych alejkach i po ponad dwóch minutach gry psychologicznej Curator zgarnął wzmocnienie od barona dla swojej drużyny. Od tego momentu Akademia zaczęła z całą siłą nacierać na bazę przeciwników i w ekspresowym tempie zniszczyli dwa inhibitory rywala. Ostatecznie Szata została zmuszona do podjęcia walki drużynowej, w której przegrali, czego konsekwencją było przegranie całego spotkania.