Za nami pierwszy dzień ósmego sezonu Ultraligi. W nim część rozegrała się po staremu. AGO Rogue ograło rywali, a Dawidsonek doskalował i poprowadził TEG do wygranej. Natomiast po pozostałych meczach też mamy zarys kto będzie się liczył w tym splicie.

W pierwszej grze dzisiejszego dnia AGO Rogue pewnie zwyciężyło z Zero Tenacity. Największe wrażenie robiła agresja w grze podopiecznych Klaja. RGO nie w ogóle się nie bało i grało pod limity, a mimo to szybko wyszło na spore prowadzenie. A cała rozgrywka nie trwała więcej niż 26 minut. Nagrodę MVP mapy zgarnął Rabble na Wukongu. Bardziej młynowe zaś było drugie starcie dzisiejszego dnia. Z początku lekko prowadziła Goskilla, a najbardziej uwidoczniona ta przewaga była na górze mapy. Natomiast błędy popełniał ich strzelec, a masę obrażeń w walkach robił Warszi grający Jayce'em. W ten sposób wygrało Forsaken, a tytuł MVP mapy zgarnął właśnie ich środkowy.

Najdłuższa, ale nie najrówniejsza była trzecia odsłona dzisiejszego dnia. Team ESCA Gaming miała draft nastawiony na skalowanie, a Dawidsonek dostał swojego Corki'ego. To się udało, a środkowy TEG orał od początku mapy, a pod koniec gry wręcz wysadzał oponentów z devils.one. Różnica na midzie była ogromna i to właśnie Dawid dostał nagrodę MVP mapy. Kolejne dwie gry też były do jednej bramki, a ponadto potoczyły się szybko. Gentlemen's Gaming w 27 minut rozprawiło się z Komil&Friends, a tytuł MVP mapy otrzymał Slipper grający Sett'em. Natomiast na koniec Illuminar Gaming zagrało czystą grę na Iron Wolves. W niej najlepiej pokazał się powracający na polską scenę Adi11 (wcześniej znany pod nickiem Adrian) na Dianie.

Tak prezentuje się terminarz drugiego dnia pierwszej kolejki letniego splitu Ultraligi:

  • 17:00 Team ESCA Gaming vs Komil&Friends
  • 18:00 devils.one vs Forsaken
  • 19:00 Zero Tenacity vs Iron Wolves
  • 20:00 Goskilla vs AGO Rogue
  • 21:00 Gentlemen's Gaming vs Illuminar Gaming