Za nami piąta kolejka letniego splitu Ultraligi. Po niej na czele tabeli nic się nie zmieniło, dalej dominuje AGO Rogue przed IHG i Z10. Jednak od czwartego miejsca zaczyna się spory ścisk, więc zapowiada się zacięta walka do końca o awans do play-offów.

AGO Rogue nieprzerwanie idzie po perfekcyjny split. W piątej kolejce mistrzowie wiosennego splitu mierzyli się z dwiema mocnymi ostatnio formacjami w Ultralidze. Najpierw w meczu tygodnia RGO zwyciężyli po bardzo wyrównanym starciu z Illuminar Gaming. Spotkanie z pewnością zasłużyło na miano najlepszego w tej kolejce, ponieważ svns i spółka długo walczyli z faworytami. Natomiast w kluczowych momentach promisq i spółka wygrywali walki drużynowe, a szwedzki wspierający dostał nagrodę MVP mapy za świetną grę Braum'em. W środę zaś AGO Rogue podjęło Goskillę i tam już nie było mowy o równym spotkaniu. Akademia Łotrzyków od początku dominowała rozgrywkę, dzięki zejściom na górną aleję i braniem smoków. A potem byliśmy świadkami skutecznego snowball'u. Tytuł najlepszego zawodnika meczu zgarnął Rabble.

Drugą z dwóch drużyn, które wygrały dwa spotkania w tej kolejce była niespodziewanie Team ESCA Gaming. Co ciekawe AGO Rogue grało dwukrotnie w ostatnim spotkaniu dnia, a ESCA w tym otwierającym zmagania. Ben3k i spółka w pierwszym dniu w znakomitym stylu pokonali Gentlemen's Gaming. A najbardziej błyszczał właśnie jungler formacji na Viego. Choć sporą cegiełkę dołożył również Zora na Gangplanku. W drugim zaś meczu to toplaner na piracie był prawie solowym bohaterem spotkania. Z początku Komil&Friends dominowało na mapie, choć nie brało smoków. Natomiast gdy zaczęli dbać o te potwory, to olbrzymie obrażenie zaczął zadawać właśnie Zora, a swoje robił również Damkex.

Warto też wspomnieć o zaskakujących zwycięstwach KnF z Forsaken i Iron Wolves z Zero Tenacity. To pierwsze spotkanie było jeszcze wyrównane, ale w drugim Wilki rozgromiły Z10. Po tym w tabeli drugie dalej jest Illuminar z rekordem 8-2, trzecie miejsce zajmuje Zero Tenacity z siedmioma triumfami na koncie. A bilans 5-5 mają Goskilla i Iron Wolves. Na dalszych zaś pozycjach plasują się Forsaken, devils.one, Team ESCA Gaming, Komil&Friends, a tabelę zamyka Gentlemen's Gaming z wynikiem 2-8.