Piątkowe zmagania w ramach League of Legends European Championship przyniosły trochę niespodzianek. Jakub „Jactroll” Skurzyński, debiutujący w barwach Origen, pokonał wraz ze swoim zespołem faworyzowane G2 Esports.

W szlagierze kolejki Marcin „Jankos” Jankowski i jego koledzy po raz kolejny w letnim splicie zagrali bardzo przeciętnie. Mimo nie najgorszego początku w wykonaniu G2 już po dwunastu minutach to OG było na prowadzeniu. Bardzo poprawny mecz zagrał Jactroll, który razem z Eliasem „Upsetem” Lippem siał spustoszenie wśród swoich rywali. Jest to już piąta porażka formacji Jankosa w tej rundzie, która zdecydowanie oddala ją od zajęcia dobrej pozycji w fazie zasadniczej.

W pozostałych spotkaniach Fnatic nie bez problemów zwyciężył z Misfits Gaming. Liderujący Rogue oraz MAD Lions także nie zaliczyli wpadki i powiększyli swoją przewagę nad przeciwnikami. W bezpośredniej batalii o awans do play-offów pomiędzy SK Gaming a Teamem Vitality lepsza okazała się ta pierwsza formacja. Już dzisiaj jednak okazja do poprawienia nastroi swoich kibiców i podreperowania sytuacji punktowej. Poniżej prezentujemy pełne wyniki wczorajszych spotkań oraz harmonogram dzisiejszych:

Wyniki 17.07.20

Team Vitality 0:1 SK Gaming
Rogue 1:0 Schalke 04 Esports
Fnatic 1:0 Misfits Gaming
Excel Esports 0:1 MAD Lions
G2 Esports 0:1 Origen

Harmonogram 18.07.20

17:00 SK Gaming vs Schalke 04 Esports
18:00 Excel Esports vs Rogue
19:00 Origen vs Misfits Gaming
20:00 Team Vitality vs Fnatic
21:00 MAD Lions vs G2 Esports

Wszystkie mecze LEC możecie oglądać z polskim komentarzem na kanale Polsat Games.