Zwycięstwem drużyny GUNWA zakończył się wtorkowy finał trzeciego turnieju kwalifikacyjnego ESPORT NOW 2016. Do rozstrzygnięcia potrzebowaliśmy aż trzech spotkań.

Finał rozpoczął się od dominacji Restricted przez GUNWA. Niestety, ale nie zostaliśmy zaskoczeni przez żadną z ekip. Zwycięzcy wykorzystywali błędy indywidualne swoich rywali, które ostatecznie przesądziły o pierwszym punkcie w tym starciu.

W drugim meczu zobaczyliśmy zupełnie odwrotną sytuację. Oczywiście, do pewnego momentu gra toczyła się bardzo powoli i była bardzo wyrównana. O zwycięstwie Restricted i wyrównaniu wyniku zadecydował wybór postaci oraz lepsze rozgrywanie walk drużynowych przez tę drużynę.

Trzecie spotkanie było w zasadzie najbardziej wyrównanym. Nie zostaliśmy zaskoczeni wyborem postaci przez zawodników w żaden sposób. Przez większość meczu nie działo się zupełnie nic. Dopiero zdobycie barona przez GUNWA oraz wygranie teamfightu na dolnej alei pozwoliło im zdominować to spotkanie i wygrać finał.

GUNWA dołączają do Gangu Bycego i Szef+6, które wygrały poprzednie dwa finały. Szansę na grę na turnieju głównym we Wrocławiu może uzyskać jeszcze jedna drużyna, którą poznamy w najbliższy wtorek.