W lidze hiszpańskiej będziemy mogli oglądać zespół grający pod polską flagą. W akademii Heretics znajdzie się aż trzech Polaków!

Nasi rodacy podbijają ligę hiszpańską! Team Heretics poinformowało o zakontraktowaniu składu akademii, która w przyszłym sezonie będzie reprezentować ją w rozgrywkach na Półwyspie Iberyjskim, a w nowej drużynie znalazło się aż trzech Polaków.

Na górnej alejce drugiego składu Heretyków ponownie znalazł się Marcin „iBo” Lebuda, zaś midlanerem pozostanie Artur „Zwyroo” Trojan – oboje spędzili w hiszpańskiej organizacji ostatnie sześć miesięcy. Udany sezon letni oraz wygrana podczas tegorocznego EU Masters z pewnością utwierdziła organizację w przekonaniu, że polscy zawodnicy powinni zostać w Team Heretics na dłużej. Do wymienionej dwójki dołączył Igor „marlon” Tomczyk, polski wspierający dotychczas reprezentujący takie marki jak Team ESCA Gaming, czy BIG. Tomczyk w pierwszej lidze niemieckiej zajął w tym roku czwarte miejsce.

Oficjalnie: Jankos członkiem Team Heretics!

Co ciekawe, polski wspierający będzie grał na jednej alejce z wiosennym mistrzem Europy – Victorem „Flakkedem” Lirola Tortosa. Były reprezentant G2 Esports przywędrował do Heretics wraz z Marcinem „Jankosem” Jankowskim, lecz polski leśnik znalazł miejsce w pierwszym składzie. Fakt ten pokazuje, że pomiędzy wyjściową piątką w LEC, a akademią jest niewielka różnica w umiejętnościach i istnieje szansa, że w przyszłych splitach nasi rodacy mogą awansować do League of Legends EMEA Championship.