Za sprawą okienka transferowego grono polskich graczy w LEC uległo powiększeniu. Główny skład Rogue został zasilony przez gracza z akademii, Adriana „Trymbiego” Trybusa.

Wraz z wybiciem północy karuzela transferowa ruszyła na dobre. Jedne z pierwszych zeszłorocznych informacji dotyczą organizacji mocno związanej z polską społecznością. Zespół Rogue pożegnał się z dwoma zawodnikami – Finnem oraz Vanderem – jednocześnie dopisując do składu ich spadkobierców.

W nadchodzącym sezonie 2021 na górnej alejce „Łotrzyków” będziemy obserwować Andreia „Odoamne” Pascu. Dwudziestopięciolatek ostatnie dwa lata spędził w barwach FC Schalke 04 Esports. Niestety, wspomnianej drużynie nigdy nie udało dostać się na mistrzostwa świata, zaś za największe osiągnięcie można wskazać miniony Schalke Miracle Run. Wówczas gracze niemieckiego klubu piłkarskiego dokonali powrotu z szarego końca tabeli wyników, niemal uzyskując miejsce na Worldsach.

Dla polskiej społeczności bardziej interesujące mogą wydać się jednak rotacje z dolnej alei. Zespół opuścił Oskar „Vander” Bogdan, natomiast jego miejsce zajął dotychczasowy zawodnik wsparcia z akademii, Adrian „Trymbi” Trybus. Ostatnimi osiągnięciami dwudziestolatka są triumfy podczas letniego European Masters 2020 oraz w trakcie Trinity Force Puchar Polski.

W trakcie wywiadu na łamach Jacob Wolf’s Free Agency Show Anna Baumann, Managing Director w Rogue przyznała, że zamysłem zespołu jest rozwijanie młodych talentów. Jednym z środków jest zestawienie świeżych zawodników z doświadczonymi graczami.

Sympatycy Vandera nie powinni się jednak załamywać. Bogdan w pożegnalnym poście zaznaczył, że w przyszłym roku zamierza rywalizować przeciwko dotychczasowej drużynie, natomiast przecieki mówią o dołączeniu do Misfits Gaming. Wówczas najbardziej utytułowany polski zawodnik wsparcia będzie występować u boku Kobbe.