Wygląda na to, że tegoroczne Worldsy zmotywowały Defta, by dalej wojować na esportowej scenie. Dziś DWG KIA ogłosiło na swoich mediach społecznościowych, że został on ich strzelcem na sezon 2023.

DWG KIA to organizacja, która od kilku lat mierzy w szczyt światowej sceny League of Legends. Już w 2019 roku pod nazwą DAMWON Gaming formacja zajęła pierwsze miejsce w grupie na Worldsach i odpadła po porażce w ćwierćfinale na G2 Esports. Natomiast sezon później DWG zrewanżowało się Samurajom w półfinale i po wygranej na Suning w finale zostało Mistrzem Świata. 2021 rok również był dla już DWG KIA udany, gdyż ShowMaker i spółka zdobyli wicemistrzostwo MSI oraz Worldsów. Gorzej jednak poszedł tegoroczny sezon, ponieważ formacja ledwo dostała się na najważniejszy w kalendarzu turniej, a na nim odpadła w ćwierćfinale. Teraz zaś DK będzie chciało się odkuć i szykuje super skład najprawdopodobniej wokół Canyona i ShowMakera.

Natomiast pierwszy transfer DWG KIA na przyszły sezon jest iście sensacyjny oraz bardzo głośny. Otóż nowym strzelcem formacji został Deft, który ma za sobą najlepszy sezon w karierze. 28-letni Koreańczyk od wielu lat starał się o zwycięstwo na Mistrzostwach Świata. Do play-offów najważniejszego w roku turnieju docierał wraz z Samsung Blue, EDward Gaming, KT Rolster, DRX oraz z Hanwha Life Esports. Jednak dopiero po powrocie do DRX udało mu się zwyciężyć. Natomiast emocji dodawał fakt, iż może być do jego ostatni turniej w karierze, co byłoby znakomitym podsumowaniem jego gry. Na szczęście dla fanów Defta, ten jednak dalej chce grać profesjonalnie i zagra w przyszłym sezonie w DWG KIA.

Poza nim do DWG KIA dołączył również Canna. Koreański toplaner ma za sobą najsłabszy sezon w karierze, ponieważ wraz z Nonghsim RedForce dwukrotnie zajął ósme miejsce z rekordem 5-13 w LCK. Jednak wcześniej solidnie spisywał się w T1, z którym w 2021 roku dotarł do półfinału Worldsów. A wcześniej zaliczył również bardzo dobry sezon w 2020 roku i dwukrotnie załapał się do drugiego All-Pro Teamu LCK. Ponadto DK ogłosiło również nowy sztab szkoleniowy, w skład którego wchodzą Acorn oraz GorillA. Ten pierwszy prowadził już LGD Gaming, Kingzone DragonX oraz KT Rolster. Natomiast dla tego drugiego będzie to debiut w tej roli, a możecie go kojarzyć z gry na pozycji wspierającego w między innymi: ROX Tigers, Longzhu Gaming, czy Misfits Gaming.