Mija pewna era, gdyż nie zobaczymy już Afreeca Freecs pod tą nazwą i z poprzednim logo. Organizacja przeszła rebranding po podjęciu współpracy z firmą farmaceutyczną Kwangdong. Przyszły sezon będzie początkiem czegoś nowego.

Nie tak dawno pisaliśmy na naszej stronie o nowym składzie Afreeca Freecs na sezon 2022. Z poprzednich ekip został Kiin, który od lat jest uważany za jednego z najlepszych toplanerów. Wraz z formacją jednak nigdy nie zdołał osiągnąć czegoś więcej, ponieważ zawsze się mówi o trochę za słabym składzie. Natomiast teraz do niego dołączyli: Ellim, FATE, Teddy oraz Hoit. Także skład na papierze wygląda solidnie i powinien się liczyć w walce o awans na Worldsy, a może nawet o mistrzostwo.

Jednak nie wystąpi już pod nazwą Afreeca Freecs, a Kwangdong Freecs. Część nazwy jest podtrzymana, gdyż zostaje cząstka Freecs, która połączyła się z Kwangdong Pharmaceutical. Czyli ze znaną marką farmaceutyczną w Korei Południowej. Także jest to jakieś przedłużenie tradycji, aczkolwiek pozostaje jeszcze mowa o logo, a to nie przypadło fanom do gustu. To koniec niebieskiego AF, a początek czerwonego szlaczka, przypominającego KF.

Wiosenny split League of Legends Champions Korea 2022 rusza już w styczniu, a dokładną datę powinniśmy niedługo poznać. Zobaczymy w nim 10 drużyn: DRX, DK, GEN, HLE, BRO, LSB, KT, NS, T1 i KF. A format rozgrywek pozostał ten sam, więc zobaczymy podwójne BO3 każdego z każdym. Natomiast w play-offach zagra sześć najlepszych ekip.