Jak wiemy Ultraliga ma cztery miejsca na EU Masters, więc pierwsze mecze w play-offach będą kluczowe. Już w tym tygodniu poznamy wszystkie zespoły, które będą reprezentować Ultraligę na EUM. Także będzie się działo.

Ostatnia kolejka Ultraligi potoczyła się bardzo ciekawie, choć nie zasądziła o zmianach w top6. Co ciekawe Team ESCA Gaming wygrała z AGO Rogue, aczkolwiek dzień później przegrała z Z10. Dzięki temu drugie miejsce w lidze zajęło Iron Wolves. Czypsy i spółka pokonali KnF i Goskillę. Natomiast najbardziej jest szkoda Gentlemen's Gaming. Ekipa Grzybka zrobiła wszystko, co mogła, by dostać się do play-offów. GGM zwyciężyło devils.one i Forsaken i skończyło fazę zasadniczą z rekordem 8-10 i do ostatniego meczu miało nadzieję na awans. Jednak w nim Komil&Friends wygrało z DV1 i z bilansem 9-9 przekreśliło nadzieję konkurentów.

Po fazie zasadniczej RGO i IW mają już zapewniony awans na EU Masters i zwycięzca ich spotkania w drabince wygranych dostanie się do głównego eventu imprezy. A już jutro startują play-offy i mecze we wtorek i środę zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Team ESCA Gaming podejmie Forsaken, a Zero Tenacity zmierzy się z Komil&Friends. Zwycięzcy tych starć awansują na EUM, a przegrani zakończą wiosenny split niepowodzeniem.

W pierwszym spotkaniu dość sporym faworytem jest TEG. HARPOON i spółka mieli kapitalny start splitu, ale z czasem wpadli w kryzys. Natomiast po zmianie środkowego na Mrozka powoli docierają do wcześniejszej formy. Ich przeciwnikiem jest Forsaken, czyli formacja, która cały czas przeplata lepsze występy z gorszymi. Ekipa sheru aż siedem kolejek skończyła wynikiem 1-1.

W drugim starciu faworyt też jest zdecydowany. Zero Tenacity z początku grało średnie League of Legends, jednak pod koniec wiosennego splitu w końcu się dotarło i wygrało sześć z ośmiu ostatnich spotkań. Eksperci mówią o tym, że drużyna Sebekx'a jest aktualnie w top3 naszej ligi, jeśli chodzi o formę. Za to Komil&Friends potrafi wygrywać ze słabszymi, aczkolwiek w meczach z lepszymi zwykle są znacznie gorsi. Wyjątkiem był ich triumf na AGO Rogue.