W swoim pierwszym spotkaniu w ramach grupy A Team LDLC pokonało Singularity. Tym samym drużyna z Wielkiej Brytanii ma już na swoim knocie dwie porażki.

Team LDLC

Slovenia Kektz ‒ Shen
France Skeanz ‒ Elise
France Eika ‒ Taliyah
Slovenia Crownie ‒ Caitlyn
Belgium Moopz ‒ Morgana

vs.

Singularity

Ornn ‒ Kerberos United Kingdom
Rek'Sai ‒ SezzeR Denmark
LeBlanc ‒ Paris Greece
Ashe ‒ xMatty United Kingdom
Lulu ‒ Shifter Poland

Singularity w fazie wyboru bohaterów skupiło się na zbudowaniu bardzo agresywnej kompozycji, która da im przewagę nad rywalem już od pierwszych minut. Najbardziej zaskakujący dla wszystkich okazał się być wybór LeBlanc, która ostatnio jest rzadko widywana w profesjonalnych rozgrywkach. LDLC też postawiło na agresję, jednak tą bardziej skupioną na zdobywaniu celów mapy. Połączenie Elise i Caitlyn miało zapewnić francuzom możliwość szybkiego niszczenia struktur rywala, która byłaby wspierana dodatkowo przez globalną presję od Taliyah.

Pierwsze minuty gry bardziej sprzyjały reprezentantom Team LDLC. Świetnie zaprezentowali się Kektz i Eika, którzy we dwójkę wypracowali przewagę na swoich liniach. Dodatkowo za sprawą Skeanza LDLC zdołało zniszczyć pierwszą wieżę na dolnej linii. Potem do głosu doszli zawodnicy Singularity. Dużą rolę w tym spotkaniu odegrał Kerberos, który świetną teleportacją dał zwycięską walkę swojej formacji. Drużyna z Wielkiej Brytanii nie potrafiła, jednak w stanie przekuć zdobytych zabójstw na zniszczone wieże i to LDLC w dalszym ciągu miało przewagę w złocie.

LDLC świetnie rozgrywało walki zespołowe. Każda z potyczek zaczynała się użyciem umiejętności ostatecznej Taliyah, która zadawała spore obrażenia na plecach rywala, a następnie odciągał uwagę rywala, podczas gdy jego drużyna przebijała się przez Kerberosa. Pomimo sporej wytrzymałości Ornna, nie był on w stanie utrzymać czwórki rywali, w szczególności Caitlyn, która zadawała spore obrażenia. Dwie kolejne wygrane potyczki sprawiły, że drużyna z Francji była w stanie zniszczyć inhibitor i unicestwić barona.

Singularity próbowało się jeszcze bronić przed ataki rywala, ale gra LDLC była bardzo dobrze skoordynowana i pomimo całkiem poprawnych starć drużynowych w wykonaniu Singularity, to właśnie oni w większości je przegrywali. Dla LDLC to był dopiero pierwszy mecz w ramach ESL Clash of Nations.