W kolejnym starciu w ramach ESL Clash of Nations, Team LDLC bez większych problemów rozprawiło się z Gamers Origin, zdobywając dzisiaj drugie zwycięstwo.

Gamers Origin

France Shemek ‒ Ornn
Hungary Bluerzor ‒ Nidalee
France Tonerre ‒ Taliyah
Lithuania Toaster ‒ Varus
Belgium Targamas ‒ Taric

vs.

Team LDLC

Shen ‒ Kektz Slovenia
Warwick ‒ Skeanz France
Syndra ‒ Eika France
Tristana ‒ Crownie Slovenia
Braum ‒ Moopz Belgium

Podczas fazy wykluczeń i wyborów, obie ekipy zdecydowały się na kompozycje silne na różnych etapach rozgrywki. Zadaniem, jakie postawiło sobie Gamers Origin, było lepsze zaprezentowanie się we wczesnych i środkowych fazach gry, wykorzystując presję, jaką Bluerzor był w stanie nakładać na Skeanza oraz używając umiejętności specjalnej ze środkowej alei. Postacie wybrane przez Team LDLC z łatwością dominowały zaś każdą potyczkę w późniejszych minutach, dzięki gigantycznej ilości efektów kontroli tłumu.

Po pierwszych minutach wydawać się mogło, że Gamers Origin zdoła zrealizować swoją strategię. Agresywna gra leśnika formacji poskutkowała szybką utratą teleportacji przez Kektza, co drużyna GO wykorzystała znakomicie – flanka Shemka pozwoliła zespołowi powalić Crowniego. Ekipie nie udało się jednak zdobyć znacznej przewagi, a Team LDLC umiejętnie spowalniało tempo rozgrywki, czekając na te fazy gry, w których Tristana i Syndra zaczynają błyszczeć.

Gamers Origin szybko straciło parę do przeprowadzania kolejnych ataków. Nieokiełznana siła postaci, znajdujących się po stronie Team LDLC, uniemożliwiła Toasterowi i kolegom podjęcie jakiejkolwiek walki. Starcia drużynowe były krwawe, lecz każdorazowo kończyły się triumfem Team LDLC. Wzmocnieni Baronem Nashorem, zawodnicy francuskiej organizacji przystąpili do końcowego oblężenia, a wisienkę na torcie postawił Crownie, który zdobył pentakilla w bazie Gamers Origin.