Już jutro, czyli w środę 13 kwietnia, o godzinie 17:30 wystartuje mecz pokazowy Internaziomale kontra Team Jankos. Także będzie się działo, a co najważniejsze jest to część akcji charytatywnej Dom dla Ukrainy organizowanej przez EKIPA HOLDING S.A.

Przed nami wielkie starcie dwóch świetnych drużyn. Niedawny zdobywca mistrzostwa LEC podejdzie do najtrudniejszego dotąd zadania w tym sezonie. Po drugiej stronie Summoner's Rift staną bowiem Internaziomale. Tą potężną serię zobaczymy oczywiście w formacie BO5, a transmisja odbędzie się na Polsat Games oraz na kanałach zawodników. Odnośnie do tych w składzie INT nastąpiła mała zmiana, gdyż na pozycji wspierającego pojawi się sam Żabson. A Jankos, by pokonać drużynę z drugiej Ultraligi wziął pod swoje skrzydła topowych zawodników. Na górnej alei zagra Arquel, więc będzie to pewien smaczek, gdyż to były toplaner INT. Za to na środkowej alei wystąpi znany z gry w eMonkeyz Czekolad. A dolną alejkę wypełni duet Blonsky&Delord. Tego pierwszego możecie kojarzyć z występów w federacji Fame MMA, a ten drugi to znany producent bielizny.

Oczywiście tak naprawdę to nie są zawody o mistrzostwo świata, więc można do tego podejść żartobliwie. Natomiast najważniejszym aspektem Showmatchu będzie pomoc Ukrainie. EKIPA HOLDING S.A. organizuje akcję Dom dla Ukrainy. Potępiając bezlitosną, rosyjską inwazję, postanowiliśmy stworzyć zbiórkę, aby solidaryzując się, zapewnić realną, skuteczną i długoterminową pomoc obywatelom Ukrainy – pisze Ekipa na stronie zbiórki. W tej bierze udział masa osób ze wszelkich przylądków internetu. Natomiast wpłacić pieniądze na wsparcie Ukrainy w przetrwaniu wojny z Rosją może każdy. Kanał Ekipy wpłacił od siebie 250 tysięcy złotych, a łącznie w zbiórce uzbierano już prawie 500 tysięcy. Akcja będzie trwała cały kwiecień i poza showmatchem w League of Legends zobaczymy jeszcze wiele eventów. W tym też kilka esportowych, aczkolwiek więcej o tym wkrótce. Wspierajmy szczytne cele, każda pomoc jest czymś wielkim.