Dziś Team ESCA Gaming ogłosiła swój skład na letni split Ultraligi. Z barw wicemistrza polski odeszli wszyscy zawodnicy, a weszło czterech nowy i wracający po przerwie Dawidsonek. Ekipa na papierze nie zachwyca, ale ma potencjał, by powalczyć o EUM.

Team ESCA Gaming to stosunkowo świeża na polskiej scenie organizacja. Natomiast społeczność szybko ją pokochała. Pierwsze duże grono kibiców TEG zgromadziło latem 2021 roku, gdy w składzie grał między innymi Dawidsonek. Wtem pojawiły się memy z gaszeniem przeciwników, a formacja znana była ze skalujących kompozycji i zaskakiwania mocniejszych na papierze ekip. Niestety ESCA została zweryfikowana w play-offach i wygrała tylko jedną z siedmiu map. Jednak na wyniki długo nie trzeba było czekać, ponieważ przyszły wiosną tego roku. Team ESCA Gaming w składzie: HeSSZero, xeonerr, Mrozku (wcześniej leesang na midzie), HARPOON, marlon zdobyła wicemistrzostwo Ultraligi, a na EU Masters ugrała mapę na Fnatic TQ.

Po tak dobrym splicie można było się spodziewać, że zawodnicy poszukają lepszych opcji za granicą. Sam CEO organizacji Bartosz Aparta przyznawał, że nie chce trzymać graczy na siłę w składzie a jego marzeniem jest, by ci przechodzili do lepszych ekip i w przyszłości zagrali w LEC. Jeszcze o nikim z wiosennego składu TEG nie pojawiły się nawet doniesienia, gdzie ma grać, aczkolwiek wygląda na to, że HARPOON i spółka poznajdywali sobie nowe zespoły. Team ESCA Gaming dziś zaprezentowała zupełnie nowy skład, który będzie prowadzony przez pozostałego na pokładzie Vonghuarda.

Na środkową aleję powrócił znany i przez wielu fanów lubiany Dawidsonek. A na jungli zagra Ben3k, który sukcesów w swojej karierze nie miał, ale ma cenne doświadczenie. Reszta składu to zaś młodziki. Na górnej alei pojawi się Zora, mający za sobą bardzo dobry split w barwach GR1ND, gdyż ze swoją ekipą zdobył wicemistrzostwo drugiej dywizji Ultraligi. Za to strzelcem został Damkex, który wraz z Grypciocraft Esports wygrał w wielkim finale z GR1ND. Najmniej znany jest nowy wspierający TEG. Uden grał wcześnie w Loe, a w tym roku pojawił się na amatorskiej scenie we Francji. Myślę, że z AGO Rogue czy Zero Tenacity będzie ciężko nawiązać walkę, ale przy dobrych wiatrach top3 może być w zasięgu ekipy Dawidsonka.