Debiutujący w pierwszej dywizji Ultraligi Team ESCA Gaming zostało pierwszym (nie licząc akademii LEC) zespołem w historii polski, który pojawił się w bazie kontraktów Riot Games. Oznacza to także, że Ultraliga stała się w końcu jedną z głównych lig Riotu.

Jest to bardzo ważny moment nie tylko dla formacji i zawodników, ale także dla całej sceny League of Legends w naszym kraju. Dołączenie Ultraligii do elitarnego grona, w którym dotychczas były jedynie francuskie LFL, hiszpańskie SLO, niemieckie PRM i łączące północną Europę NLC, jest dużym krokiem w kierunku jeszcze większej profesjonalizacji. Sami reprezentanci ESCA otrzymają z kolei konta Riotowe i inne przywileje, które z pewnością pomogą im w rozwoju dalszej kariery. Niewykluczone, że wkrótce kolejne drużyny z polskiej ligi również pojawią się w tej bazie.

Team ESCA Gaming postawiło na graczy bez doświadczenia na najwyższym szczeblu rozgrywek. Nie oznacza to jednak, że nie są znani polskiej społeczności. Niemalże cały zespół występował do niedawna pod szyldem piratesports. Wówczas zajęli 5-6. miejsce w trakcie Trinity Force Pucharu Polski 2020. Jedyną różnicą jest zamiana Jakuba „Highwaya” Baranowskiego na rzecz Symeona „Meleksa” Smejkala.

  • Górna aleja: Mateusz „Jaqen” Góral
  • Leśnik: Radosław „Sh4dow us” Walkowiak
  • Środkowa aleja: Dominik „Domoles” Nowacki
  • Strzelec: Franek „Harpoon” Gryszkiewicz
  • Wsparcie: Symeon „Meleks” Smejkal.