Za nami kolejna świetna gra od Team ESCA Gaming. HARPOON i spółka bez trudu pokonali Illuminar Gaming i dalej są samodzielnymi liderami w Ultralidze z rekordem 8-0. A wykończenie gry było bardzo efektowne.

Przed startem spotkania faworytem była Team ESCA Gaming. Ekipa HeSSZero wygrała wcześniej wszystkie siedem swoich gier i wyglądała w nich bardzo dobrze. Natomiast Illuminar Gaming pokazywało, że potrafi zarówno przegrać, jak i wygrać z każdym. W poprzednim tygodniu Lequ i spółka ulegli w meczu z Komil&Friends, a dzień później pokonali AGO Rogue.

Team ESCA Gaming 1-0 Illuminar Gaming (MVP: marlon)

Gwen / Xin Zhao / Ryze / Varus / Nautilus – Jax / Lee Sin / Zoe / Jinx / Thresh

Mapa rozpoczęła się bardzo dobrze dla TEG. W szóstej minucie spotkania marlon pojawił się na środkowej alei i udało mu się wyłapać rywala. A po tym z pomocą lee sanga go dopalił i zgarnął pierwszą krew. Chwilę później jednak znów byliśmy świadkami akcji koło środka Sumonner's Rift. Natomiast tym razem w Team ESCA Gaming zabrakło odpowiedniego focusu i IHG się odwróciło i wyszło na prowadzenie po dwóch zabójstwach. Jednak HARPOON i spółka wzięli Herolda, którego nie zdążył zrobić Chris, za co dodatkowo przypłacił życiem, więc sytuacja była równa.

Następnie już w 10 minucie zaczęło się dziać jeszcze więcej. TEG zanurkowało pod wieżę na górnej alei i skończyło się to wymianą jeden za jeden i kilkoma opancerzeniami na konto HeSSZero. A na dolnej alei Illuminar próbowało odpowiedzieć tym samym, aczkolwiek się to nie udało. Za to w kolejnej minutach ESCA zaczęła powiększać swoją przewagę, dzięki świetnym rotacjom na mapie.

Natomiast w walkach drużynowych nie było już co zbierać. Za każdym razem Team ESCA Gaming się odnajdywała lepiej. W dwóch akcjach przy górskim smoku Xeonerr wygrywał na porażenia. A genialnie inicjowali HeSSZero i marlon. W dodatku poza świetną grą macro byliśmy też świadkami znakomitych micro zagrań. A wykończenie gry to był prawdziwy majstersztyk. Czwórka zawodników TEG robiło presję przy Baronie, a dolną alejkę pchał toplaner formacji. Potem dołączył do niego lee sang i wspólnie wyeliminowali Lequ i Chrisa, po czym zniszczyli nexus.