Team DPD trafia do wielkiego finału Polskiej Ligi Esportowej, gdzie ich przeciwnikiem będzie Illuminar Gaming. Początek starcia już o 17:35.

Pompa Team

Poland Unknown ‒ Shen
Poland T4nky ‒ Jarvan IV
Poland Matislaw ‒ Azir
Poland Puki style ‒ Tristana
Poland Mystiques ‒ Alistar

vs.

Team DPD

Gnar ‒ Kubon Poland
Warwick ‒ Bolszak Poland
Kassadin ‒ Czaru Poland
Kalista ‒ Celaver Poland
Thresh ‒ Dzondzy Poland

Drugi półfinał drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej rozegrał się pomiędzy ekipami Pompa Team a Team DPD. Mecz zapowiadał się niezwykle emocjonująco; obie drużyny radziły sobie dobrze w rozgrywkach zasadniczych, jednak według wielu utrata Cinkrofa była sporym ciosem dla Unknowna i jego kolegów.

Pierwsza Krew została przelana na dolnej alei – wybitny duet Puki style oraz Mystiquesa prędko pozbawiły życia Celavera. Nie był to jednak koniec zabójstw, które mogliśmy obserwować na dole mapy. Już zaledwie kilka chwil później T4nky udowodnił swoją wartość i wraz z Shenem zaserwował swojemu ADCarry kolejne dwie eliminacje.

Pompa Team zdecydowanie nabierało rozpędu. Następne chwile rozgrywki to pokaz idealnej kontroli celów mapy, gdzie na ich konto trafił Smok, a także dwie wieże. Przewaga złota w piętnastej minucie wynosiła zatrważające pięć tysięcy. Niestety, tak ogromna przewaga nie oznaczała łatwej wygranej. Zaledwie chwilę przed pojawieniem się na mapie Nashora, wywiązał się teamfight, w którym Kubon perfekcyjnie wykorzystał swą ostateczną umiejętnośc wrzucając czterech rywali w ścianę.

Był to początek wspaniałego powrotu do rozgrywki, gdzie na przestrzeni zaledwie kilku minut Team DPD zdołało nie tylko nadrobić dzielącą ich różnicę złota, lecz także wyjśc na prowadzenie. Było to konsekwencją świetnego opanowania mapy, podczas którego na ich konto wpłynęła znaczna ilość zabójstw, a także Baron.

Rozgrywka trwała jednak nadal, jej właściwy koniec nastąpił dopiero po piędziesiątej minucie. Do tego czasu reprezentanci Pompa Team pozostawali zepchnięci do defensywy, a podejmowane przez nich walki nie kończyły się pomyślnym wynikiem. Ostatecznie jednak uderzenie w wykonaniu DPD było wystarczające, aby Kubon wraz z kolegami wyszli na prowadzenie.

Team DPD

Poland Kubon ‒ Ornn
Poland Bolszak ‒ Sejuani
Poland Czaru ‒ Orianna
Poland Celaver ‒ Caitlyn
Poland Dzondzy ‒ Nami

vs.

Pompa Team

Maokai ‒ Unknown Poland
Kha'zix ‒ T4nky Poland
Xerath ‒ Matislaw Poland
Jhin ‒ Puki style Poland
Miss Fortune ‒ Mystiques Poland

Wczesne chwile drugiej mapy pomiędzy Team DPD a Pompa Team przebiegały w znacznie bardziej wyrównany sposób, niż podczas poprzedniej rozgrywki. Tym razem First Blood zasilił konto Dzondzego, który wraz ze swoim partnerem wygrał wczesną wymianę z wrogimi zawodnikami dolnej alei.

T4nky wraz z kolegami jednak szybko doszli do głosu; oprócz odpowiedzi w postaci zabójstwa zdołali także zgładzić Infernal Drake'a, tym samym zapewniając sobie spory boost do zadawanych obrażeń.

Przez kolejne minuty rozgrywka toczyła się powolnie; DPD wzbogaciło się o dwie dodatkowe eliminacje, jednak w tym czasie ich rywale zdołali dopisać na swoje konto kolejnego cennego smoka, a także zniszczyli pierwszą fortyfikacje na mapie. W dwudziestej minucie zobaczyliśmy więcej wymian, jednakże licznik złota wciąż nie faworyzował żadnej z drużyn.

Kolejne minuty należały do Kubona i jego ekipy. Świetny teamfight rozegrany w okolicach leża Barona Nashora był zaledwie wstępem do zgładzenia potęznego stwora, a w efekcie wykończenia bazy Pompa Team.

Team DPD awansuje do Wielkiego Finału drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej, gdzie zawalczą przeciwko Illuminar Gaming. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:35. Transmisja niezmiennie na kanale ESPORT NOW w platformie Twitch.TV.