Jeszcze dziś pisałem o przejściu Erdote do Team BDS Academy. Wspominałem o tym, że nie jestem pewien tej zmiany. Jednak BDS.A z Polakiem wygrało w tej kolejce dwa spotkania i zapewniło sobie awans na EU Masters.

Vitalit.Bee 0-1 Team BDS Academy (MVP: Crownie)

Gangplank / Wukong / Ahri / Aphelios / Rakan – Gnar / Lee Sin / Lissandra / Jinx / Karma

Gra zaczęła się lepiej dla akademii Team BDS. Pod wieżę na dolnej alei zanurkowali Reeker z Sheo, a eliminacje trafiły do junglera oraz Crowniego. Potem zaś większość akcji działa się na topie, gdyż obaj toplanerzy ciągle się między sobą bili, aczkolwiek nie doszło do żadnych zabójstw, a lekką przewagę w farmie miał Szygenda. Duńczyk upadł dopiero w 11 minucie po zejściu Sheo na górną aleję. Ponadto BDS.A podjęło dwa pierwsze smoki, którymi były oceniczny oraz hextechowy, a na mapa zmieniła się w górską. Jednak w 15 minucie w końcu VITB znalazło coś dla siebie, po tym jak zbyt daleko posunął się bot BDS.A. Wtem zszedł tam Diplex i wyłapał dwójkę rywali.

Następnie byliśmy świadkami walki przy trzecim smoku. Tego wzięło Team BDS Academy, aczkolwiek Adam i Crownie musieli przypłacić za to życiem, po wejściu Skeanz. Francuski jungler zaś na tym nie zaprzestał i niedługo po tym znów wyeliminował Adama, ale tym razem na górze Summoner's Rift. Nieunikniona była oczywiście walka przy kolejnym smoku i właśnie ona była kolejną, którą zobaczyliśmy. W niej zaś Adam wszedł jako pierwszy w przeciwników, jednak właśnie wtedy skończyła mu się forma Mega Gnara i został po prostu wysadzony. Sytuację trochę poprawiło zaś kapitalne wejście Reeker'a, aczkolwiek ostatecznie największym bohaterem był Diplex. Niemiec zgarnął potrójne zabójstwo, a Pszczółki sięgnęły po smoka.

Potem gra trochę się uspokoiła, aż do pojawienia się na mapie kolejnego smoka. W walce dzięki dobrym podbiciom JacTrolla i obrażeniom Szygendy przeważało Vitality.Bee. Jednak Sheo z Crowniem szybko zawrócili do jamy smoka i we dwójkę zdążyli go wykończyć, zgarniając duszę górskiego potwora. Natomiast Francuz przypłacił za to życiem i Vitality.Bee zadowoliło się Nashorem. To była zdecydowania bardziej opłacalna wymiana dla Pszczółek. JacTroll i spółka z tym wzmocnieniem wyszli na prowadzenie prawie dziewięcioma tysiącami sztuk złota.

Przy starszym smoku VITB podjęło jednak fatalną decyzję. Szygenda zamiast walczyć, to użył teleportacji do bazy rywali, a na rzece rozpoczęła się rzeź na zawodnikach VITB. Duńczyk zaś zdążył zniszczyć raptem jedną wieżę i został wyeliminowany. Po tym nagle przewaga Pszczółek stopniała do zera. A Team BDS Academy poszło po prostu po Barona, a chwilę później po nexus. W ten sposób Team BDS Academy kończy swój miracle run powodzeniem. Crownie i spółka wygrali osiem meczów z rzędu i awansowali na EU Masters. Vitality.Bee zaś będzie musiało wygrać z kimś w play-offach. Mają oni prawo do wyboru przeciwnika i najprawdopodobniej wskażą Misfits Premier.