W pierwszym półfinale nie pooglądaliśmy zbyt wiele zaciętej rywalizacji. Team BDS Academy zdominowało kolejnych rywali i awansowało do finału. Tym samym możemy świętować sukces Erdote oraz Menq, którzy w świetnym stylu będą kończyć trwający sezon.

Team BDS Academy 1-0 GameWard

Aatrox / Sejuani / Azir / Aphelios / Tahm Kench – Akali / Trundle / Ahri / Sivir / Amumu

Pierwsza mapa środowej serii zaczęła się znacznie lepiej dla GameWard. Na początku Kamilius i spółka weszli do jungli rywali i zgarnęli dwa zabójstwa. A potem Akabane pojawił się na dolnej alei i tam GW również wyeliminowało dwójkę przeciwników. Natomiast o grze zaważyły solowe alejki. Adam miażdżył Melonika na topie, a Reeker też szybko uzyskał przewagę nad Czekoladem. W walkach drużynowych ta dwójka była kluczowa, choć nie można zapominać o Crownie'em, który również miał swoje momenty. Jednak nie był to stomp i kilka walk potoczyło się dobrze dla GameWard, ale na przestrzeni całej mapy lepsza była akademia Team BDS.

Team BDS Academy 2-0 GameWard

Darius / Sejuani / Orianna / Sivir / Renata Glasc – Aatrox / Lee Sin / Swain / Aphelios / Karma

Druga odsłona serii niestety dla polskich fanów była trochę odzwierciedleniem pierwszej mapy. Dolna alejka GameWard przeważała nad rywalami, ale gorzej było na solowych liniach. Adam na Dariusie i Reeker na Oriannie z początku tylko lekko przeważali nad Polakami na Aatroxie i Swainie. Natomiast w walkach drużynowych różnica była już dużo większa. BDSA nie dało szans przeciwnikom.

GameWard 0-3 Team BDS Academy

Ornn / Wukong / Corki / Lucian / Nami – Gnar / Vi / Viktor / Aphelios / Lulu

Trzecia i zarazem ostatnia odsłona serii dawała z początku spore nadzieje. Akabane od pierwszych minut był aktywny, aczkolwiek poza skutecznym zejściem na dolną aleję, dostarczył również zabójstwo dla Melonika. A potem obie linie radziły sobie bardzo dobrze. Jednak potem smoki lądowały w rękach Team BDS Academy, a Adam popisał się solowym zabójstwem na Czekoladzie. Za to w kluczowej walce drużynowej to właśnie Francuz fenomenalnie wbił się w przeciwników, jednocześnie ich wysadzając. Niedługo po tym było już po wszystkim. Tym samym Adam zdobył już drugi tytuł MVP serii w play-offach tej edycji EU Masters.