Tematyczna piosenka to nierozłączny dodatek wszystkich mistrzostw świata począwszy od wielu lat. Zgodnie z ogłoszeniem Riot Games, tegoroczną piosenkę poznamy za mniej niż dwadzieścia cztery godziny!

Wydanie „Warriors” w wykonaniu Imagine Dragons zapoczątkowało tradycję corocznej piosenki nawiązującej do mistrzostw świata w League of Legends. Na przestrzeni lat słyszeliśmy numery w najróżniejszych stylach muzycznych, wykonywane przez czołowych artystów, dodatkowo urozmaicane klimatycznymi animacjami nawiązującymi do samej gry, jak i zgromadzonego wokół niej środowiska esportowego.

Trzeba przyznać, że coroczne oczekiwanie na nowy utwór można przyrównać do dziecięcego wypatrywania za pierwszą gwiazdką. Zgodnie z zapowiedzią umieszczoną na profilu League of Legends na Twitterze, piosenkę poznamy już jutro. Jej tytuł to „Take Over”. Warto zauważyć, że ta fraza zawarta była także w tytule filmu opublikowanego przez Riot kilka dni temu, zapowiadającego same mistrzostwa świata.

W ogłoszeniu zawarta była także krótka animacja pokazująca mężczyznę siedzącego na zniszczonym tronie, a na jego kolanach spoczywa miecz. Sympatycy natychmiastowo ruszyli ze spekulacjami, próbując dociec, kto przedstawiony jest na grafice. Jedną z często przewijających się propozycji jest postać Perkza, do którego mógłby nawiązywać miecz, albowiem w teledysku „Rise” z 2018 roku Perkovic wcielał się w Yasuo. Jakie są wasze propozycje?