T1 odniosło zwycięstwo na Mistrzostwach Świata League of Legends 2023, pokonując Wiebo Gaming zdecydowanym zwycięstwem 3:0 w Wielkim Finale. Południowokoreańska potęga przez dwa lata walczyła o zdobycie międzynarodowego tytułu, zmagając się ze złamanym sercem podczas Mid-Season Invitational w 2022 roku i Worlds 2022, gdzie zapewnili sobie drugie miejsce. Jednak pomimo ich niedawnego triumfu, pojawiają się pytania dotyczące przyszłości zespołu, ponieważ kilka kontraktów w ich składzie ma wygasnąć.

Niezgoda w szeregach: Czy T1 pozostanie razem?

Przed turniejem i w trakcie jego trwania wśród graczy T1 krążyły szepty sugerujące potencjalne rozwiązanie składu nawet w przypadku zdobycia trofeum. Gracze wyrażali pragnienie świeżego startu w sezonie 2024, powołując się na emocjonalne żniwo bliskich porażek w poprzednich międzynarodowych Wielkich Finałach. Jednak narracja może się zmienić po ich spektakularnym zwycięstwie nad potężnym Wiebo Gaming.

Wygaśnięcie kontraktu i wolna agentura dla trio T1

Gdy opadają konfetti z obchodów Mistrzostw Świata T1, zespół staje w obliczu krytycznego punktu na swojej drodze. Trzej kluczowi gracze, Choi „Zeus” Woo-je, Lee „Gumayusi” Min-hyeong i Ryu „Keria” Min-seok, znajdują się na krawędzi wolnej agentury, a ich kontrakty wygasają 21 listopada 2023 roku. Pomimo ich integralnej roli w zdobyciu Pucharu Przywoływacza, gracze ci mogą teraz swobodnie badać oferty z innych drużyn.

Próba zatrzymania kluczowych graczy przez T1

Po historycznym zwycięstwie T1 podobno stara się zatrzymać Choi „Zeus” Woo-je, Lee „Gumayusi” Min-hyeong i Ryu „Keria” Min-seok. Według doniesień południowokoreańskiego serwisu informacyjnego Kookmin Ilbo, organizacja chce kontynuować swoją podróż z tym składem. Gracze, po przejściu przez kolejkę górską emocji i niepowodzeń, dzielą przyzwoite relacje z organizacją, wspierając nadzieje na kontynuację po ostatecznym zdobyciu trofeum w turnieju.

Wysoki popyt na trio zdobywców trofeów

Mając świeżo w ustach smak zwycięstwa, oczekuje się, że trzej gracze T1 wchodzący do wolnej agentury będą bardzo poszukiwani. Drużyny chcące powtórzyć sukces T1 w sezonie 2024 prawdopodobnie będą rywalizować o ich podpisy. Kluczową kwestią pozostaje jednak to, czy T1 zdoła utrzymać ten sam pięcioosobowy skład, który zapewnił im triumf w Mistrzostwach Świata.

Poważne zamiary T1 na sezon 2024

Pomimo niepewności kontraktowej i potencjalnych zmian w składzie, T1 wydaje się być zdeterminowany, aby wykorzystać swój sukces. Mun „Oner” Hyeon-jun i Lee „Faker” Sang-hyeok, filary T1, mają kontrakty, które wykraczają poza bieżący rok, zapewniając poczucie stabilności. Ponieważ społeczność e-sportowa z niecierpliwością czeka na decyzję T1 w sprawie swojego składu, jasne jest, że organizacja poważnie myśli o stworzeniu potężnego biegu w sezonie e-sportowym League of Legends 2024, niezależnie od tego, czy wiąże się to z zatrzymaniem kluczowych graczy, czy też przekształceniem zespołu w dążeniu do dalszej chwały.