Dzisiejszy dzień rozgrywek Mid-Season Invitational 2022 okraszony był wyrównanymi spotkaniami. A po nim na samodzielne prowadzenie w grupach wyszli najwięksi faworyci tego turnieju. Mowa oczywiście o T1, RNG i G2 Esports.

W pierwszym spotkaniu dzisiejszego dnia byliśmy świadkami rewanżu z wczoraj, gdyż G2 zagrało z Evil Geniuses. Ten Amerykanom się nie udał, choć gra była znacznie równiejsza i trwała aż 38 minut. Natomiast Broken Blade na Camille i Flakked grający Kai'Są zrobili różnicę. Druga gra trwała tyle samo, ale była jednostronna. Geniusze Zła od początku prowadzili z ORDER, aczkolwiek długo domykali rozgrywkę. Aktualnie w grupie C prowadzi G2 z rekordem 3-0, EG ma bilans 1-2, a ORD jest ostatnie z dwiema porażkami na koncie.

Najciekawsza była trzecia mapa tej środy, gdyż zobaczyliśmy na niej świetny comeback. Z początku DetonatioN FocusMe ogrywało rywali. Zwłaszcza na górnej alei, gdzie wietnamski toplaner nie miał życia. Natomiast w walkach drużynowych Saigon Buffalo potrafiło się odbić, a olbrzymie obrażenia zadawał Shogun na Lucianie. DFM jednak też miało kilka dobrych akcji. Także zaważyła walka pod starszym smokiem, a dokładniej base race dwójki zawodników SGB, gdy DFM było zajęte potworem. Za to w drugim spotkaniu grupy A nie było co zbierać. T1 z łatwością wygrało z Team AZE i wygląda na to, że Koreańczycy idą po rekord 6-0, a Latynosi po 0-6.

Na koniec dnia dwa świetne spotkania dostarczyła nam grupa B. Istanbul Wildcats po szalonej grze zwyciężyło z RED Canids, choć więcej zabójstw mieli ci drudzy. Brazylijczycy z TitaN'em (Jhin) na czele prowadzili aż do ostatniej walki drużynowej, która odmieniła wszystko. A w niej Żbiki wygrały 5-0, gdyż StarScreen (Mordekaiser) i Farfetch (Nautilus) przytankowali wszystko, a kapitalną pozycję znalazł HolyPhoenix na Tristanie. Inaczej potoczyła się gra Royal Never Give Up kontra PSG Talon. Tam Chińczycy pewnie prowadzili od początku, lecz w końcówce popełniali błędy i dawali się wyłapywać. Był potencjał na comeback, ale RNG na czas się wyratowało. Ming i spółka mają aktualnie wynik 2-0, a Istanbul Wildcats i RED Canids 1-1.

Tak prezentuje się terminarz ostatniego dnia pierwszej rundy fazy grupowej MSI 2022:

  • 10:00 🇦🇺 ORDER vs 🇺🇸 Evil Geniuses
  • 11:00 🇪🇺 G2 Esports vs 🇦🇺 ORDER
  • 12:00 🇭🇰 PSG Talon vs 🇹🇷 Istanbul Wildcats
  • 13:00 🇨🇳 Royal Never Give Up vs 🇧🇷 RED Canids
  • 14:00 🇻🇳 Saigon Buffalo vs 🇲🇽 Team AZE
  • 15:00 🇰🇷 T1 vs 🇯🇵 DetonatioN FocusMe